w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 659
Wszystkich postów: 939065
Wszystkich tematów: 138943

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

QuickJava 2.1.2


QuickJava to ciekawy dodatek do Firefoxa, który pozwoli przyśpieszyć ładowanie się stron internetowych poprzez wyłączenie wybranych ich elementów. Mogą być nimi pliki Javy, JavyScript, ciasteczka, animacje Flash, elementy usługi Microsoft Silverlight czy arkusze stylów. Anulowanie funkcjonowania tych elementów na poszczególnych stronach nie tylko wpłynie niekorzystanie na ich wygląd (co w tym przypadku pozytywnie wpłynie na szybkość ładowania się treści tekstowej), ale nie należy zapominać, iż może nawet całkowicie uniemożliwić stronie poprawne działanie.

Kiedy jednak jesteśmy w podbramkowej sytuacji i korzystamy z ponadprzeciętnie wolnego połączenia z Internetem, gdy musimy znaleźć ważne informacje, warto poeksperymentować z kolejnym wyłączaniem wspomnianych technologii, by jak najszybciej otrzymać na ekranie oczekiwany wynik pod postacią treści strony. Ponieważ opisywane rozszerzenie instaluje się jako dodatek na pasku narzędzi, dostęp do jego możliwości mamy bardzo łatwy i wystarczą pojedyncze kliknięcia na ikonach symbolizujących wybraną technologię, by ją na danej stronie wyłączyć lub ponownie aktywować.

Dodatkiem, który może się czasem przydać, jest możliwość tworzenia dodatkowych ustawień. Pozwolą one zdefiniować momenty, kiedy wybrane elementy interfejsu użytkownika mają się jednak przeładować, by jeszcze lepiej zarządzać transferem danych. Program warty jest uwagi przez wszystkie osoby, które często korzystają z kiepskiego łącza lub chcą oszczędzić transfer Internetu mobilnego w przypadku, gdy liczy się przede wszystkim treść strony a nie jej wygląd.

Wymagania!
Po instalacji dodatku, konieczne jest ponowne uruchomienie przeglądarki.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
QuickJavaQuickJava 2.1.2
Wersja stabilna
0.03 MB | 2016-10-09

Ilość pobrań: 452 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
QuickJava