w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 694
Wszystkich postów: 939072
Wszystkich tematów: 138951

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

Textarea Cache 0.9.3.4


Textarea Cache to dodatek do przeglądarki Mozilla Firefox, który po aktywowaniu automatycznie zapisuje w pliku wszystko, co wprowadzamy do formularzy w Internecie. Pozwala zapamiętać wprowadzane informacje (na przykład dłuższe wiadomości w formularzach kontaktowych, czy tworzone listy elektroniczne), na wypadek awaryjnego wyłączenia przeglądarki czy zamknięcia przeglądanej karty. Jest ciekawym rozwiązaniem, jednak nie należy zapominać, iż podobną funkcjonalność często oferują już same usługi internetowe, na przykład poprzez bieżące zapisywanie zmian we wprowadzanym tekście wiadomości e-mail.

Program jest natomiast bardzo prosty w użyciu. Po instalacji dla ułatwienia warto jednak dodać jego ikonę do paska dodatków, co w Firefoxie wykonujemy poprzez wybranie opcji dostosowywania, gdzie następnie przeciągamy ikonę aplikacji na pasek. Dzięki temu będziemy mogli aktywować proces zapisywania treści za naciśnięciem jednego przycisku. Uruchomi on dodatkowe okienko, które (jak można łatwo samodzielnie zauważyć), na bieżąco przechwytuje treść wpisywaną na klawiaturze, dodatkowo etykietując ją tytułem danego okienka, co ułatwia nawigację, jeśli jednocześnie wypełniamy na przykład kilka formularzy w Sieci.

Ciekawie prezentują się również ustawienia konfiguracyjne. Znajdziemy w nich między innymi ustawienia bufora zapamiętywania (manipulacja tym parametrem może przełożyć się na ogólną wydajność przeglądarki), jak również listę, na której możemy zarządzać wyjątkami. Pozwoli to na automatyczne ignorowanie przez program danych, które wprowadzamy do formularzy na wybranych witrynach (np. związanych z pracą zawodową, kiedy w razie awarii przeglądarki mimo wszystko wolelibyśmy nie zapamiętywać w dodatkowym pliku ewentualnie wprowadzonych treści w formularzu).

Uwaga!
Instalacja dodatku wymaga zrestartowania przeglądarki.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Textarea CacheTextarea Cache 0.9.3.4
Wersja stabilna
0.06 MB | 2016-03-20

Ilość pobrań: 145 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Textarea Cache