w
googluj

qSnap 1.4.3.0


qSnap to rozszerzenie do przeglądarki internetowej, które umożliwia szybkie tworzenie zrzutów ekranów internetowych witryn z dodatkowym komentarzem w formie tekstowej, bądź graficznej. Stworzone obrazy można następnie udostępnić przyjaciołom, zapisać bezpośrednio na komputerze oraz wydrukować. Program dostępny jest w specjalnych edycjach dla przeglądarki Google Chrome, Firefox, Opera, Safari oraz Internet Explorer.

Obsługa dodatku jest bardzo prosta, ponieważ może być on aktywowany zarówno myszą z poziomu menu ikonki na pasku zakładek lub z wykorzystaniem ustalonej w preferencjach kombinacji klawiszowej. Kiedy wykonamy już interesujący nas wrzut ekranu (automatycznie odcinane są wszelkie paski przeglądarki, a rejestrowana jedynie faktyczna treść witryny), automatycznie przechodzimy do uruchamianego w osobnej karcie edytora. Możemy w nim skorzystać z wielu ciekawych narzędzi, na przykład rysowania kształtów, wprowadzania tekstu czy rozmywania zaznaczonych obszarów (narzędzie to można wykorzystać do cenzurowania prywatnych zapisków na stworzonych zrzutach ekranu). Wszystkie dodawane elementy mogą być edytowane pod kątem rozmiaru oraz kolorystyki. Dostępna jest także zmiana tych parametrów później, wobec czego jeśli na którymś etapie edycji zrzutu stwierdzimy, że chcielibyśmy skorzystać z nieco innych wymiarów użytych elementów, z ich modyfikacją nie będzie najmniejszego problemu.

Bardzo wygodnie rozwiązana została kwestia zapisu zdjęć na dysku komputera. Po wybraniu tej opcji, plik automatycznie pobierany jest poprzez mechanizm przeglądarki, a więc do standardowo ustawionej lokalizacji, z której korzystamy przy pobieraniu jakichkolwiek plików z Internetu (naturalnie, jeśli wykorzystujemy kreator, który za każdym razem pyta nas o właściwą ścieżkę zapisu, również tutaj zostanie on wyświetlony). Program można polecić wszystkim osobom, które szukają wygodnego rozwiązania do łatwego dzielenia się zrzutami ekranów stron internetowych.

Uwaga!
Link instalatora prowadzi do strony producenta, z poziomu której należy wskazać, z jakiej korzystamy przeglądarki internetowej. Automatycznie przekierowani zostaniemy do odpowiedniego sklepu dla naszego programu, skąd będzie można pobrać opisywane rozszerzenie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
qSnapqSnap 1.4.3.0
Wersja stabilna
0.5 MB | 2016-03-06

Ilość pobrań: 74 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
qSnap