w
googluj

HTTPS Everywhere 2020.8.13


HTTPS Everywhere to rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox (w wersjach rozwojowych dostępne jest także dla Opery oraz Chrome'a), które zwiększa bezpieczeństwo użytkownika podczas przeglądania zasobów Sieci poprzez wymuszane trybu szyfrowanego HTTP na tysiącach stron, które obsługiwane są przez program i oferują taką funkcjonalność. Dzięki temu internauta ma pewność, iż jego połączenia sieciowe, a co za tym idzie bezpieczeństwo danych prywatnych, jest dużo wyższe, dzięki korzystania z protokołu HTTPS.

Program jest praktycznie bezobsługowy. Zaraz po instalacji (która w przypadku Firefoxa wymaga zrestartowania przeglądarki), program uaktywnia się na pasku zakładek, skąd możemy podglądnąć jego stan lub odwołać się do bazy obsługiwanych witryn. Została ona wyposażona w wyszukiwarkę pozwalającą zlokalizować interesujące nas adresy oraz usługi bez konieczności przewijania myszą wyjątkowo pokaźnej listy. Tryb bezpieczny na wybranej witrynie możemy aktywować lub wyłączyć, w przypadku, gdy domyślne ustawienia programu nas nie satysfakcjonują (standardowo bezpieczny tryb jest dla większości witryn włączony).

Wygodny może się okazać niewielki licznik, który na życzenie użytkownika będzie wyświetlać się na ikonie programu na pasku zakładek, informując internautę o ilości ustawionych przez nas "zasad bezpieczeństwa", w których po włączeniu danej witryny udało się skorzystać. Kliknięcie ikony wyświetla zastosowane reguły i w razie potrzeby pozwala je również aktywować/dezaktywować z tego poziomu, bez konieczności ponownego odwoływania się do bazy.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej, jako rozszerzenie dla przeglądarki Firefox na platformę Android.
Producent udostępnia także wersje rozwojowe Beta programu dla komputerowych odmian Chrome'a oraz Opery.

Wymagania!
Program dla odpowiedniej przeglądarki pobieramy ze strony producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (18 głosów)

Strefa Download programu
HTTPS EverywhereHTTPS Everywhere 2020.8.13
Wersja stabilna
1.68 MB | 2020-08-17

Ilość pobrań: 686 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (1)
HTTPS Everywhere
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.13 10:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W kod programisty nie włażę, ale z poziomu 'blondynki' - działa poprawnie. HTTPS w adresach internetowych pojawia się jak najbardziej, a nie blokuje połączeń z witrynami, na które chcemy wejść.
HTTPS Everywhere 2017.9.12