w
googluj

Metadafender for Chrome 4.0.8


Metadafender for Chrome to rozszerzenie do przeglądarki internetowej Google Chrome, które pozwala analizować w czasie rzeczywistym pobierane pliki pod kątem ich ewentualnej szkodliwości dla komputera użytkownika. Program bazuje przy tym na wynikach kilkudziesięciu usług internetowych, zestawiając ich rezultaty, a także wyliczając sumy kontrolne ("hasze"), badając w ten sposób poprawność pobieranych danych.

Program może się okazać ciekawym uzupełnieniem standardowego oprogramowania antywirusowego oraz zapory sieciowej, które czuwają nad bezpieczeństwem użytkownika w Sieci. Dzięki wykorzystaniu efektów pracy niezależnych serwisów badających bezpieczeństwo pobieranych plików, mamy pewność, iż wyniki przedstawiane przez program nie są obiektywne, a przez to można im zaufać. Na liście wyświetlanych rezultatów z każdej z usług, pokazywana jest dodatkowo data, kiedy ostatnio w bazie aktualizowany był pobierany przez nas plik. Pozwala to zorientować się, na ile aktualne informacje są nam dostarczane przez Metascan. Prócz daty prezentowany jest także czas oczekiwania na wyniki analizy z danego źródła. W skrajnych, choć rzadkich przypadkach, program będzie potrzebować nawet kilku minut na dostarczenie nam wyników z niektórych witryn. Najczęściej jednak przyjdzie nam czekać około kilku-kilkunastu sekund na rezultat; czas ten jest zazwyczaj dodatkowo zależny od wielkości pobieranego pliku.

Dodatkiem jest możliwość wyświetlenia historii pobieranych plików wraz z pełnym raportem ich analiz. Dostępna jest możliwość kasowania wyników historii, ale tylko wszystkich jednocześnie. W dodatku umieszczono także hiperłącze do krótkiego poradnika wykorzystania programu. Dostępny jest on online na stronie producenta.

Wymagania!
Aby korzystać z programu, konieczne jest założenie darmowego konta użytkownika na stronie internetowej producenta, w celu uzyskania kodu weryfikacyjnego ("API").

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Metadafender for ChromeMetadafender for Chrome 4.0.8
Wersja stabilna
0.69 MB | 2024-04-17

Ilość pobrań: 178 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Metadafender for Chrome