w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 707
Wszystkich postów: 939072
Wszystkich tematów: 138951

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

Metascan Online for Firefox 0.2


Metascan Online for Firefox – rozszerzenie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, które sprawdza, czy przeznaczone do pobrania pliki, aktualnie odwiedzane witryny i dostępne w nich odnośniki, a także bieżące połączenia z domenami/adresami IP nie niosą ze sobą różnego typu zagrożeń – wirusów, malware, phishingu, exploitów itd. Pliki i witryny są badane przy użyciu kilkudziesięciu silników antywirusowych/anty-malware, jak również rozmaitych serwisów analizujących m.in. „złośliwe” strony internetowe. Rozszerzenie zostało przygotowane przez firmę OPSWAT, uznanego producenta oprogramowania z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Dodatek stanowi uzupełnienie usługi Metascan Online, która działa bezpośrednio z poziomu portalu OPSWAT. Metascan Online for Firefox jest intuicyjny w obsłudze, mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć właściwie żadnych problemów z opanowaniem funkcji rozszerzenia.

Możliwości Metascan Online for Firefox:

• Skanowanie pobieranych plików – rozszerzenie integruje się z monitem pobierania/otwierania pliku Mozilli Firefox. Pliki, które mamy zamiar pobrać, możemy przeskanować przy użyciu ponad 40 silników oprogramowania antywirusowego i anty-malware. Analiza zagrożeń odbywa się po stronie serwerów OPSWAT, rezultaty są wyświetlane na dedykowanej stronie WWW. Z chwilą tworzenia opisu rozszerzenie wspiera m.in. silniki programów Bitdefender, Kaspersky, F-Secure, Avira, ESET, Symantec, Sophos, TrendMicro i AVG. Oprócz wyników skanowania, możemy przejrzeć także sumy kontrolne badanego pliku (MD5, SHA1 oraz SHA256). Procesy przesyłania plików do analizy i skanowania mogą trochę potrwać, wszystko zależy od wielkości plików i wydajności naszego łącza sieciowego. Warto dodać, że maksymalny rozmiar wysyłanego pliku nie może przekroczyć 80 MB (przynajmniej w chwili tworzenia opisu). Za pomocą przycisku rozszerzenia otworzymy historię skanowania, zawierającą odnośniki do szczegółowych raportów.

• Analiza aktualnie odwiedzanych witryn oraz wszystkich aktywnych połączeń z domenami/adresami IP – przycisk rozszerzenia pozwala na uruchomienie wymienionych funkcji i przejrzenie ocen domen/adresów IP. Oceny są wystawiane przez szereg serwisów zajmujących się bezpieczeństwem IT – m.in. Alien Vault, Malc0de, Malware Domain List, Phish Tank, Spy Eye Tracker, Spamhaus, Zeus Tracker.

• Szybka analiza odnośników w danej witrynie – po wskazaniu odnośnika, wywołaniu menu kontekstowego przeglądarki i kliknięciu w opcję „Scan with Metascan Online”, dodatek sprawdzi, czy wybrany link prowadzi do witryny stanowiącej zagrożenie. Wyniki analizy pochodzą z serwisów wymienionych w poprzednim punkcie.

Uwaga!
Pobrany plik rozszerzenia należy otworzyć za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox.
Dodatek Metascan Online jest dostępny także w wersji dla przeglądarki Chrome.

Ograniczenia!
Bezpłatna wersja Metascan Online for Firefox pozwala na przeskanowanie maksymalnie 25 plików i 25 witryn na godzinę, a także na wyliczenie maksymalnie 1000 sum kontrolnych plików na 1h. Limity można zwiększyć/zlikwidować poprzez kontakt z obsługą serwisu OPSWAT i nabycie odpowiedniej licencji.

Wymagania!
Wymagane jest połączenie z Internetem.
Rozszerzenie najpierw wymaga zarejestrowania bezpłatnego konta w witrynie OPSWAT. Z konta (zakładka Home, dział Licenses) należy skopiować klucz API niezbędny do aktywacji rozszerzenia, po czym wkleić go w odpowiednie pole strony WWW, która zostanie wywołana po instalacji Metascan Online for Firefox i restarcie przeglądarki. Zatwierdzając klucz API aktywujemy dodatek.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Metascan Online for FirefoxMetascan Online for Firefox 0.2
Wersja stabilna
0.43 MB | 2014-11-13

Ilość pobrań: 144 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Metascan Online for Firefox
avatararrow
~fhfdhjh | 2014.11.16 01:31
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nigdy w życiu nie miałem do czynienia z tak zje*****anym procesem rejestracji jak na opswat. Tam nie da się otrzymać tego
API klucza.
Metascan Online for Firefox 0.2