w
googluj

Tab Groups Helper 1.0.30


Tab Groups Helper to rozszerzenie przeznaczone dla Mozilli Firefox, które zmienia i jednocześnie rozwija możliwości Grupowania kart, czyli funkcji znanej także pod nazwą Panorama, zaimplementowanej w czwartej wersji tej przeglądarki. Dodatek pomaga w wypadku dużej ilości otwartych kart, dzięki Tab Groups Helper możemy zorganizować je w określonych grupach. W rozszerzeniu karty wyświetlane są w grupach jako niewielkie pozycje zawierające ikonkę i nazwę danej karty - inaczej niż w wypadku miniaturek graficznych Panoramy. Dzięki temu w panelu pojedynczej grupy można zmieścić znacznie więcej kart. Nie ma już konieczności otwierania osobnej karty dla Panoramy, ponieważ panel główny rozszerzenia jest wyświetlany na wierzchu wybranej części aktualnie otwartej karty. Poza tym w każdej chwili jesteśmy w stanie go zamknąć, choćby poprzez kliknięcie na widocznym fragmencie strony internetowej. Zresztą często nie trzeba nawet otwierać panelu głównego, wystarczy skorzystać z rozwijalnego menu przycisku Tab Groups Helper, oferującego możliwość szybkiego wywołania danej grupy kart (karta wybrana z grupy jest wyświetlana od razu jako aktywna, niestety tylko przy przejściu z jednej grupy do drugiej - przynajmniej w chwili tworzenia opisu). Panele grup już nie „pływają” tak jak w Panoramie, jednak dodatek pozwala na swobodne zmienianie ich rozmiarów w obrębie panelu głównego, który z kolei także może być skalowany.

W rozszerzeniu tworzymy i usuwamy zarówno grupy kart, jak i same karty (tworzymy tylko puste karty w nowej grupie, usuwamy dowolne). Można przenosić poszczególne karty pomiędzy grupami za pomocą metody przeciągnij i upuść, tak jak w Panoramie, ale poza tym dostępne jest także przenoszenie wielu kart naraz, po ich uprzednim zaznaczeniu (przy pomocy klawisza CTRL lub SHIFT i kilku kliknięć lewym przyciskiem myszki, podobnie jak zaznaczamy serię plików w Eksploratorze Windows). Ciekawą funkcją jest zamiana grup w wybranym panelu danej grupy – panel nie jest na stałe przypisany tylko do jednej grupy i w każdej chwili można w nim umieścić inny zestaw kart/grupę. Kolejna interesująca opcja to tworzenie folderu zakładek prowadzących do wszystkich kart danej grupy. Podobnie jak w Panoramie, tak i w Tab Groups Helper, będziemy w stanie nadać dowolne nazwy naszym grupom kart. Menu kontekstowe, wywoływane po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na panelu wybranej grupy, pozwala na zamknięcie dostępnych w niej kart (także wielu naraz, jeżeli tylko je zaznaczyliśmy), usunięcie lub stworzenie grupy, jak również przygotowanie folderu zakładek na podstawie kart zawartych w grupie. Dodatek oferuje także funkcję wyszukiwania ciągów znaków w tytułach lub treści stron WWW wczytanych do kart, możliwe jest przeszukiwanie kart umieszczonych w pojedynczej grupie albo we wszystkich grupach. Warto dodać, że po instalacji Tab Groups Helper nadal będziemy mogli korzystać z normalnie działającej Panoramy (o ile wyłączymy odpowiednią opcję w ustawieniach dodatku).

Rozszerzenie kontrolujemy poprzez przycisk umieszczony np. w pobliżu paska adresu przeglądarki, na pasku jej dodatków albo w rozwijalnym menu nowszej wersji Firefoxa, poza tym niektóre funkcje są dostępne poprzez opcję w menu kontekstowym kart przeglądarki. W Dodatkach Mozilli Firefox można otworzyć konfigurację Tab Groups Helper - ustawienia pozwalają m.in. na włączenie/wyłączenie wywoływania panelu rozszerzenia po użyciu skrótu klawiatury czy przycisku otwierającego Panoramę, wyświetlanie panelu głównego dodatku jako pływającego okna, a także aktywację funkcji odpowiedzialnej za tworzenie folderów zakładek na podstawie zgrupowanych kart.

Interfejs graficzny Tab Groups Helper nie jest zbyt efektowny wizualnie, ale został wykonany na przyzwoitym poziomie. Mniej zaawansowani użytkownicy w krótkim czasie powinni opanować obsługę rozszerzenia. Niestety, twórca dodatku nie udostępnia szczegółowych instrukcji.

Wymagania!
Rozszerzenie wymaga Mozilli Firefox w wersji 4 lub wyższej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Tab Groups HelperTab Groups Helper 1.0.30
Wersja stabilna
0.17 MB | 2016-10-02

Ilość pobrań: 80 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Tab Groups Helper