w
googluj

Blur 8.1.2501


Blur (wcześniej znany pok nazwą DoNotTrackMe) to rozszerzenie do przeglądarki internetowej, które blokuje działanie skryptów śledzących działania użytkownika podczas przeglądania zasobów Sieci. Występuje w wersjach dedykowanych najpopularniejszym przeglądarkom: Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer oraz Safari. Swoje działanie opiera na ograniczeniu informacji, które normalnie dochodziłyby do oprogramowania związanego z gromadzeniem statystyk czy innych informacji prywatnych pochodzących od użytkownika.

Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich Internautów, którzy ponad wszystko cenią sobie brak inwigilacji w Sieci. Zastosowanie DoNotTrackMe wpłynie nie tylko na pewien stopień anonimowości działań w Internecie, ale również na ograniczenie skuteczności działania zewnętrznych skryptów, które związane są między innymi z dostosowywaniem treści reklam do historii ostatnio przeglądanych przez nas stron, co coraz częściej wykorzystywane jest przez wiele witryn. Obsługa opisywanego rozszerzenia jest przy tym wyjątkowo prosta. Po jego instalacji nie jest wymagana żadna konfiguracja, a program natychmiastowo rozpoczyna swoje działanie. Daje o sobie znać wygodną ikoną obok paska zakładek (zależnie od przeglądarki), która wyświetla ilość zablokowanych skryptów na danej stronie, a także umożliwia wyświetlenie szczegółów pracy, które możemy poddać edycji.

Skonfigurować można cztery parametry, dzięki którym zdecydujemy jak bardzo chcemy ograniczyć przesyłane przez przeglądarkę dane. Dostępna jest możliwość blokowania przeglądania, adresów e-mail, danych kart kredytowych oraz numerów telefonów. Warto zwrócić uwagę, iż domyślnie nie są aktywne wszystkie z tych zabezpieczeń i należy je włączyć ręcznie.

Link instalatora prowadzi do strony producenta, na której po stworzeniu darmowego konta użytkownika, będziemy mogli pobrać odpowiednią wersję programu dla naszej przeglądarki (skrypt automatycznie rozpozna program, z którego korzystamy).

Uwaga!
W tej chwili dostępne jest tylko rozszerzenie dla przeglądarki Mozilla Firefox

Wymagania!
Stworzenie darmowego konta użytkownika wymaga podania jedynie adresu e-mail oraz utworzenia hasła.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
BlurBlur 8.1.2501
Wersja stabilna
4.49 MB | 2020-05-24

Ilość pobrań: 737 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Blur
avatararrow
~kol | 2015.10.07 10:20
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wymaga podania adresu e-mail? A może od razu nazwiska i adresu, a potem wyśle zbiorcze dane do USA.
DoNotTrackMe 4.9.1720