w
googluj

VTzilla 1.5.1


VTzilla to rozszerzenie do przeglądarki internetowej Mozilla Firefox (lub innych programów, które na niej bazują), pozwalające na skanowanie witryn internetowych (oraz pobieranych plików) pod kątem ich ewentualnej szkodliwości. Testowi możemy poddać stronę, którą w danej chwili przeglądamy lub w odpowiednim oknie podać inny interesujący nas adres, aby bezpieczeństwo, jakie oferuje strona sprawdzić jeszcze zanim ją odwiedzimy.

Program bazuje na cieszącym się dużym zaufaniem, funkcjonującym online narzędziu virustotal, zatem użytkownik może mieć pewność, że informacje dostarczane przez zainstalowany do Firefoxa dodatek są rzetelne i można im zaufać. Narzędzie bazuje na kilkudziesięciu skanerach adresów, wyświetlając wyniki każdego z nich, dzięki czemu użytkownik może polegać nie tylko na średnim wyniku, które prezentuje program, ale również samemu podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą ewentualnej szkodliwości danej strony internetowej.

Równie wygodnie zrealizowany został moduł skanowania pobieranych plików, który doinstalowany zostaje do kreatora wbudowanego w Firefoxa. Wystarczy standardowym sposobem pobierać pliki, a wyświetlające się okno przeglądarki proszące nas o potwierdzenie jego zapisu, będzie dodatkowo dysponować przyciskiem pozwalającym na przeprowadzenie skanowania dokumentu pod kątem bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku testowania adresów www, tutaj również przedstawiane są szczegółowe wyniki testu.

Uwaga!
Po zainstalowaniu dodatku, konieczne jest ponowne uruchomienie przeglądarki. Rozszerzenie występuję również w edycji dedykowanej Google Chrome.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
VTzillaVTzilla 1.5.1
Wersja stabilna
0.02 MB | 2016-01-16

Ilość pobrań: 69 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
VTzilla