w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 200
Wszystkich postów: 904181
Wszystkich tematów: 127466

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6449 dni

File Folder Shredder 1.1


File Folder Shredder – prosty w obsłudze i skuteczny program do bezpowrotnego usuwania z dysków komputera pojedynczych plików lub całych folderów. Wykorzystywany jest przy tym jeden z 3 algorytmów, różniących się między sobą skutecznością, ale tym samym czasem działania, przez co istnieje możliwość ręcznego wybrania jednego z nich, by dopasować działanie aplikacji do chwilowych potrzeb. Interfejs jest prosty w obsłudze, a co istotne, obsługuje wygodną opcję „przeciągnij i upuść”, by jednym ruchem myszy dodać do programu pliki i katalogi, których chcemy się pozbyć – można jednak w razie potrzeby zrobić to również tradycyjną metodą, przeglądając strukturę folderów poprzez klasyczny eksplorator wbudowany w aplikację.

Dużym atutem programu jest jego maksymalne uproszczenie. W codziennym użytkowaniu dla większości osób będzie to spory plus. Wystarczy bowiem uruchomić program, wybrać interesujące nas do usunięcia pliki (lub przeciągnąć je na obszar roboczy aplikacji), a następnie użyć przycisku „Delete”, by bezpowrotnie je skasować. Wykorzystany zostanie do tego algorytm Gutmann z 35 przebiegami, bądź DoD z 7 lub 3 przebiegami. Wybór odpowiedniego z nich dokonywany jest z poziomu ustawień (w praktyce sprowadzających się tylko do tej opcji), które znajdziemy w drugiej zakładce w interfejsie.

Podczas korzystania z podobnego typu aplikacji warto mieć na uwadze, iż w świecie danych i informatyki, bezpowrotne kasowanie danych jest problemem bardzo złożonym i czasochłonnym. Dlatego niezbędna jest świadomość, iż „bezpowrotne” usuwanie plików oznacza tak naprawdę duże utrudnienie w ich odzyskaniu, nie zaś całkowite wyeliminowanie takiej możliwości. W domowych warunkach jest to absolutnie wystarczające, natomiast przy odpowiednim nakładzie pracy, wydajnym sprzęcie i przede wszystkim podejściu profesjonalnym, odzyskanie takich danych mogłoby okazać się możliwe.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
File Folder ShredderFile Folder Shredder 1.1
Wersja stabilna
1.46 MB | 2016-06-06

Ilość pobrań: 117 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
File Folder Shredder