w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 159
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6655 dni

BitKiller 2.0


BitKiller to prosty program, który pozwala na skuteczne usuwanie z dysku całych folderów lub pojedynczych plików. Aplikacja wykorzystuje do tego jedną z kilku metod, których skuteczność jest odwrotnie proporcjonalna do czasu, jaki potrzebny jest na wykonanie tej czynności. Dzięki temu użytkownik ma sporą dowolność w dostosowywaniu sposobu działania aplikacji pod swoje potrzeby.

Korzystanie z programu jest bardzo proste, mimo jedynie anglojęzycznego interfejsu. Wystarczy zaimportować do programu cały katalog lub poszczególne pliki, które chcemy usunąć, a następnie wybrać jedną z kilku opcji kasowania danych. Znajdziemy wśród nich najszybszą z dostępnych, ale o umiarkowanej niezawodności, metodę zastąpienia wszystkich bitów reprezentujących plik przez bity o wartości zero. Kolejna opcja to możliwość nadpisania powierzchni, którą zajmował plik, losowymi danymi. Gwarantuje to wyższą, od poprzedniej metody skuteczność.

Program oferuje także bardziej zaawansowane metody, które sprowadzają się do kilku przebiegów kasujących bity reprezentujące pliki. Użytkownik ma wybór między 3, 7 lub aż 35 przebiegami, które skutecznie zamazują pierwotne dane.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji. Nie należy zapominać, iż zagadnienie skutecznego kasowania plików z nośników magnetycznych jest złożone i nawet po kilkukrotnym nadpisaniu danych losowymi wartościami, w warunkach laboratoryjnych dane często da się odtworzyć. Mimo to, użytkownicy domowi, program mogą z powodzeniem uznać za stuprocentowo skuteczny.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
BitKillerBitKiller 2.0
Wersja stabilna
0.03 MB | 2014-12-29

Ilość pobrań: 303 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BitKiller