w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 173
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6655 dni

Disk Pulverizer 4.0 build 207


Disk Pulverizer to narzędzie, przy pomocy którego możliwe jest skuteczne usuwanie plików z komputera, dzięki zastosowaniu wyszukanych algorytmów szyfrujących, nadpisujących na plik losowe dane. Program potrafi wykorzystać jeden z aż kilkunastu sposobów, z których część, jak przedstawia to producent, stosowana jest przez najwyższe instytucje wielu państw.

Obsługa programu jest bardzo prosta, ponieważ wykorzystuje nie tylko wbudowany moduł importu plików do usunięcia, ale także wygodną metodę przeciągnij i upuść. Po wskazaniu programowi odpowiednich dokumentów, należy w ustawieniach programu wybrać jeden z kilkunastu algorytmów szyfrujących, który nadpisze losowe dane w miejsce, gdzie znajdował się wcześniej zapisany plik.

Każdy ze sposobów z definicji wymaga czasem nawet kilkudziesięciu przebiegów, o czym program informuje przy nazwie każdego algorytmu. Co ciekawe, skuteczność programu można zwielokrotnić, każąc aplikacji zrealizować wybrane szyfrowanie zadaną ilość razy. Oczywiście przekłada się to zawsze na znaczne wydłużenie czasu pracy programu.

Warto przy zastosowaniu tego rozwiązania o rozwagę, bowiem Disk Pulverizer nie ogranicza zbyt rygorystycznie możliwych kombinacji. Pozwala na przykład 99-krotne zastosowanie algorytmu Gutmanna, który potrzebuje 35 przebiegów do wykonania - takie ustawienie spowoduje wykonanie aż 3465 przebiegów, co w przypadku dużych plików, oczywiście będzie trwało przysłowiową wieczność.

Uwaga!
Nie należy zapominać, iż proces bezpowrotnego kasowania danych z nośników magnetycznych jest bardzo złożonym zagadnieniem. Choć na potrzeby domowe, skuteczność programu można uznać za stuprocentową, często w warunkach laboratoryjnych, mimo zastosowania zaawansowanych algorytmów kasowania, odzyskanie znacznej części informacji jest nadal możliwe.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Disk PulverizerDisk Pulverizer 4.0 build 207
Wersja stabilna
2.18 MB | 2014-03-18

Ilość pobrań: 482 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Disk Pulverizer