w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 176
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6655 dni

Puran Wipe Disk 1.2


Puran Wipe Disk to prosty w obsłudze program do formatowania dysków twardych na kilka sposobów, co zapewnia trwałe usunięcie danych oraz znaczne utrudnienie ewentualnej możliwości ich odzyskania. Poza samymi danymi, program skutecznie usuwa także informację o zastosowanym wcześniej systemie plików.

Obsługa programu jest bardzo prosta, ponieważ interfejs jest intuicyjny, a cały program składa się tylko z jednego okna. Wyświetla on w nim listę logicznych dysków obecnie funkcjonujących w systemie operacyjnym wraz z informacjami o ilości wolnego i zajętego na nich miejsca. Wystarczy zaznaczyć te dyski, z których chcemy usunąć dane, a następnie poczekać, aż aplikacja wykona swoją pracę.

W dolnej części programu możliwy jest wybór jednego z trzech trybów pracy. Dostępny jest pojedynczy przebieg formatowania, a także trzy- i siedmiokrotny. Więcej przebiegów wiąże się z trudniejszą możliwością późniejszego odzyskania dokumentów oraz proporcjonalnie wydłuża czas oczekiwania na zakończenie działania programu. Producent sugeruje, że domyślny, jednokrotny przebieg, jest w większości wypadków wystarczający.

Uwaga!
Choć w warunkach domowych skuteczność programu można uznać za stuprocentową, nie należy zapominać, iż zagadnienie bezpowrotnego kasowania danych z dysków magnetycznych jest bardzo złożone i nawet kilkukrotne formatowanie nośnika nie stanowi niemożliwej do pokonania przeszkody dla profesjonalistów odzyskujących dane w warunkach laboratoryjnych.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Puran Wipe DiskPuran Wipe Disk 1.2
Wersja stabilna
1.38 MB | 2014-03-01

Ilość pobrań: 183 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Puran Wipe Disk