w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 176
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6655 dni

Remo File Eraser Free Edition 2.0.0.51


Remo File Eraser to program służący do kompletnego usuwania plików oraz katalogów i nieodwracalnego wymazywania danych z wybranych partycji, całych dysków, przenośnych nośników USB, kosza Windows oraz wolnej przestrzeni dysku, w której nadal mogą znajdować się pozostałości po plikach skasowanych w zwykły sposób. Aplikacja działa jako tak zwany shredder (niszczarka danych) i zabezpiecza nas przed odzyskaniem usuniętych, poufnych plików przez niepowołane osoby. Algorytmy wymazywania dostępne w aplikacji sprawią, że skuteczne odzyskiwanie danych będzie naprawdę trudne do zrealizowania, ponieważ miejsce na dysku zajmowane przez pliki lub ich pozostałości zostaje nadpisane zerami oraz losowymi znakami. Narzędzie pozwala na skorzystanie z następujących metod niszczenia danych – Fast Zero Write, Random Write, DOD 5220.22M. Program wspiera tzw. przetwarzanie wsadowe, a więc możliwe jest grupowe kasowanie wielu plików i katalogów w pojedynczym zadaniu, wystarczy dodać je do listy wymazywania (np. za pomocą sposobu przeciągnij i upuść), wyświetlanej w ustawieniach programu.

Remo File Eraser pozwala na niszczenie danych zgromadzonych na dyskach twardych (wewnętrznych i zewnętrznych), kluczach USB, kartach pamięci, a także obecnych w różnych urządzeniach, np. MP3 i MP4, tabletach, aparatach fotograficznych lub kamerach. W narzędzie wbudowano harmonogram, który pozwala na automatyczne wymazywanie danych (jednokrotne lub regularne: codzienne i cotygodniowe), gdy nadejdzie określony przez nas czas. Aplikacja integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows - za pomocą specjalnej opcji, dostępnej po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na pliku lub folderze, możemy łatwo zniszczyć wybrane obiekty, czy też dodać je do listy wymazywania. Dostępna jest funkcja uruchamiania programu wraz ze startem Windows. Po kliknięciu w przycisk zamknięcia okna głównego, narzędzie minimalizuje się do zasobnika systemu.

Szata graficzna aplikacji jest nowoczesna i przyjemna dla oka. Obsługa nie sprawi nikomu kłopotów, chociaż warto, by mniej zaawansowani użytkownicy zapoznali się z siłą poszczególnych algorytmów niszczenia danych, co pozwoli im na dobranie metody odpowiedniej do ich własnych potrzeb. Im bardziej zaawansowany algorytm, tym dłużej może trwać proces wymazywania plików, jednak silna metoda zmniejsza znacznie szanse na odzyskanie poufnych danych. W razie wątpliwości co do obsługi, można skorzystać z pliku pomocy wbudowanego w program, a także odwiedzić dział FAQ, dostępny na stronie producenta.

Ograniczenia!
Wersja darmowa ogranicza się do podstawowych algorytmów niszczenia, które nie zawsze zapewniają 100% pewność niemożliwości odzyskania danych, zwłaszcza przez specjalistyczne aplikacje. W edycji Pro uzyskujemy dostęp do metod o standardzie militarnym lub rządowym oraz metody Guttmana, w tym także połączonej z algorytmem DOD 5220.22M. Licencję na edycję Professional można nabyć w witrynie producenta.

Wymagania!
Zalecane jest posiadanie 1GB pamięci RAM, minimum to 512MB.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Remo File EraserRemo File Eraser Free Edition 2.0.0.51
Wersja stabilna
10.98 MB | 2018-07-16

Ilość pobrań: 522 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Remo File Eraser