w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 275
Wszystkich postów: 904179
Wszystkich tematów: 127465

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6445 dni

HDShredder 5.3.5


HDShredder jest programem służącym do trwałego, pewnego i bezpowrotnego kasowania zawartości dysków twardych. W przeciwieństwie do zwykłego formatowania z poziomu systemu Windows, aplikacja HDShredder usuwa dane na poziomie fizycznym, co uniemożliwia ich późniejsze odzyskanie nawet przy użyciu profesjonalnych narzędzi. Program jest na tyle skuteczny, że spełnia liczne rządowe i międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, w tym standardy rządu brytyjskiego oraz amerykańskiej armii.

Przy każdym uruchomieniu HDShredder daje użytkownikowi możliwość wyboru między uruchomieniem bezpośrednio z dysku twardego lub utworzeniem kopii programu na bootowalnej pamięci przenośnej, działającej nawet na urządzeniach bez zainstalowanego systemu operacyjnego.

Interfejs programu jest bardzo prosty. Użytkownik ma możliwość wybrania dysku twardego, który chce sformatować, podglądu jego struktury za pomocą narzędzia DiskView i oszacowania jego szybkości funkcją SpeedTest, a następnie wyboru trybu kasowania danych: szybkiego, średniego lub wysoce bezpiecznego, składające się odpowiednio z jednego, trzech lub siedmiu przebiegów. O postępie i szybkości czyszczenia danych użytkownik jest informowany na bieżąco.

Jeśli chcemy bezpowrotnie pozbyć się wrażliwych danych (np. przed sprzedażą starego laptopa), HDShredder jest dobrym wyborem.

Uwaga!
Program występuje w 5 wersjach różniących się funkcjonalnością - Free, Basic, Standard, Professional i Enterprise. Testowana wersja Free jest wersją podstawową, i jedyną bezpłatną.

Ograniczenia!
W przedstawionej wersji programu możliwe jest jedynie czyszczenie całych dysków. Wyższe wersje pozwalają na usuwanie zawartości poszczególnych partycji, a także udostępniają bardziej skomplikowane algorytmy usuwania danych (w tym losowy), obsługują nośniki o pojemności ponad 2 terabajtów oraz urządzenia w standardzie USB 3.0. Możliwe jest w nich również ustalanie własnych schematów czyszczenia danych.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
HDShredder



HDShredder 5.3.5
Wersja stabilna
102.84 MB | 2020-01-23

Ilość pobrań: 318 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
HDShredder