w
googluj

Popcorn Time 6.2.1.17


Popcorn Time to bezpłatny, opensource’owy program, dzięki któremu można zupełnie bez żadnych ograniczeń czy opłat oglądać filmy oraz seriale telewizyjne online. Aplikacja strumieniuje multimedia poprzez protokół BitTorrent, każdy użytkownik oglądający dany materiał wideo jednocześnie przesyła jego fragmenty do pozostałych internetowych uczestników tego seansu. Nie ma konieczności wcześniejszego pobierania kompletnego filmu/odcinka serialu, nagrania odtwarzane są na bieżąco, podczas ściągania ich na dysk, jak również przesyłania fragmentów wideo do społeczności użytkowników.

W programie znajdziemy naprawdę bogaty wybór filmów, w tym najnowszych produkcji. Materiały wideo są często udostępniane w wysokich rozdzielczościach – 720p lub 1080p. Warto dodać, że Popcorn Time wyświetla napisy w filmach, w tym również w polskiej wersji językowej, o ile są one dostępne dla wybranej pozycji. Niestety, na razie kodowanie polskich znaków pozostawia wiele do życzenia. Katalog wideo można przeglądać pod względem wybranych gatunków np. filmy akcji, przygodowe, Sci-Fi, horrory, animacje, filmy dokumentalne czy najbardziej popularne produkcje. Oprócz tego możliwe jest także wyszukiwanie nagrań według podanych przez nas ciągów znaków. Każdy materiał jest zaopatrzony w miniaturę prezentującą odpowiedni dla niego plakat albo właściwą okładkę, poza tym pod miniaturą wyświetlany jest również tytuł danego filmu albo serialu, a także data jego produkcji.

Po wybraniu interesującego nas materiału wideo, zostanie wywołane okienko z krótkim opisem fabuły filmu/serialu oraz informacjami o czasie trwania filmu, jego gatunku, obsadzie, roku produkcji, ocenie oraz dostępnych wersjach językowych napisów. Najistotniejszy jest jednak fakt, że okienko wyświetla różne wersje torrentów, za pomocą których możemy odtwarzać wybrany film, a także powiadamia nas o jakości wideo i liczbie seedów/peerów dla każdej z tych wersji. W wypadku seriali prezentowane są również skróty do dostępnych sezonów i epizodów. W okienku można również skorzystać z odnośnika prowadzącego do trailera filmu. Aby rozpocząć odtwarzanie wideo, wystarczy zdecydować się na odpowiadający nam torrent, kliknąć w przycisk Watch Now i poczekać chwilkę aż aplikacja pobierze wstępne fragmenty nagrania.

Odtwarzacz Popcorn Time nie jest zbyt skomplikowany, wyposażono go w kontrolkę Play/Pauza, regulator głośności, linię czasu z pozycjonerem, funkcję trybu pełnego ekranu, a także opcje związane z wyświetlaniem napisów i ich powiększaniem lub pomniejszaniem. W niedługim czasie player powinien również obsługiwać skróty klawiaturowe, które pozwolą np. na synchronizowanie napisów z wideo oraz przesuwanie się w czasie nagrania za pomocą strzałek.

Popcorn Time zyskał duży rozgłos w mediach. Usługa często traktowana jest jako środowisko wspierające piratów komputerowych, ponieważ udostępnia całkowicie bezpłatnie i bez ograniczeń najnowsze produkcje, mimo braku zgody przemysłu filmowego na taką działalność. Poprzedni deweloperzy projektu zrezygnowali z rozwijania aplikacji w wyniku problemów związanych z jej niepewnym charakterem prawnym. Popcorn Time został jednak przejęty przez kolejny zespół, gotowy walczyć z koncernami filmowymi, i na razie funkcjonuje bez przeszkód na granicy prawa.

Interfejs graficzny programu w znacznym stopniu przypomina interfejs popularnego serwisu Netflix, jest więc nowoczesny, elegancki i przyjemny dla oka. Obsługa Popcorn Time cechuje się bardzo dużą intuicyjnością i właściwie żaden użytkownik nie powinien mieć z nią jakichkolwiek problemów. Aplikacja na razie pozostaje w fazie rozwojowej, w związku z tym nie przygotowano szczegółowej pomocy czy innych instrukcji, zawsze jednak można skontaktować się z autorami projektu, zarówno za pomocą adresu e-mail dostępnego w ich witrynie, jak i za pośrednictwem serwisów Facebook, Twitter oraz GitHub.

Na stronie producenta dostępna jest również wersja programu dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz dla systemu operacyjnego Mac OS.

Wymagania!
Program wymaga ciągłego połączenia z Internetem.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Popcorn TimePopcorn Time 6.2.1.17
Wersja stabilna
55 MB | 2021-05-28

Ilość pobrań: 3530 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
Popcorn Time
avatararrow
~tadek | 2014.09.03 10:00
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
program dobry, niestety nie aktualizuje zbioru filmów.
Popcorn Time 0.4.3