w
googluj
pl

TomTom HOME 2.23.0.4042802


TomTom HOME to oficjalny program do obsługi urządzeń nawigacyjnych GPS firmy TomTom. Pozwala zarządzać zawartością urządzeń, aktualizować ich oprogramowanie, wgrywać nowe mapy, głosy, tematy kolorystyczne map oraz tworzyć kopie zapasowe. Jest prosty w obsłudze, a jego interfejs został stworzony analogicznie do sposobu obsługi samej nawigacji (duże, prostokątne kafle), wobec czego osoby obawiające się nowych rozwiązań nie powinny mieć kłopotów z korzystaniem ze wszystkich funkcji – po aplikacji wystarczy poruszać się w ten sam sposób co na fizycznej nawigacji.

Po podłączeniu do komputera zgodnej z programem nawigacji, automatycznie następuje rozpoznanie urządzenia i sprawdzenie aktualizacji wszystkich jego elementów, w tym map, o ile mamy wykupioną ich subskrypcję, czy oprogramowania systemowego. Niektóre funkcje mogą wymagać posiadania konta użytkownika TomTom, które (w razie potrzeby, jeśli go jeszcze nie mamy), założyć można bezpośrednio z opisywanej aplikacji. Program stanowi również jedyny kanał komunikacyjny, przez który następuje wymiana informacji od użytkowników, w ramach usługi MapShare (użytkownicy mogą wprowadzać poprawki do map i proponować je w zastosowaniu do kolejnych edycji pakietów map).

Warto zwrócić uwagę, iż po zamknięciu programu, rezyduje on nadal na systemowym pasku, dzięki czemu w przyszłości zostanie szybciej uruchomiony. W tym przypadku rzeczywiście ilość informacji pozostających w pamięci jest niewielka, zatem jeśli często korzystamy z aplikacji, a nie cierpimy na niedobór pamięci operacyjnej, kiedy każda oszczędność byłaby wskazana, w tym przypadku warto zostawić program w tak zminimalizowanej formie, by zapewnić sobie później większy komfort z tytułu szybszego uruchamiania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
TomTom HOMETomTom HOME 2.23.0.4042802
Wersja stabilna
107.58 MB | 2024-05-05

Ilość pobrań: 2263 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
TomTom HOME