w
googluj
pl

Microsoft Word


ico
Word to zaawansowany edytor tekstu należący do pakietu narzędzi biurowych autorstwa Microsoftu. Program dostępny jest na szereg nowoczesnych platform sprzętowych, w tym na komputery stacjonarne z systemem Windows. Przyjrzymy się teraz jego wydaniu na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android.

Aby skorzystać z mobilnego Worda nie musimy mieć pakietu Office. W tym wypadku Microsoft wydał poszczególne składowe, a więc też Excela czy PowerPointa, w ramach zupełnie samodzielnych programów. Zaskakuje jednak wielkość pliku instalacyjnego - ponad 100 MB to rzecz zupełnie niespotykana w kategorii aplikacji nie będących grami. Uważajmy przy pobieraniu!

Po pierwszym uruchomieniu otrzymamy propozycję zarejestrowania się jako użytkownika konta Microsoftu. Teoretycznie, wcale nie trzeba zakładać konta. Można w tym wypadku "porozglądać" się i nieźle zapoznać się z powierzchowną jakością programu. W praktyce jednak będziemy musieli się zarejestrować, jeżeli zależeć nam będzie na funkcjach.

Word umożliwia otworzenie już istniejącego pliku albo utworzenie nowego. Plik wczytamy z pamięci urządzenia bądź z chmury. OneDrive, czyli chmura własna Microsoftu, to niejedyna opcja, z której można skorzystać, jako że do dyspozycji oddano też inne popularne rozwiązania: Dysk Google'a, Dropbox czy Box. Jeżeli zdecydujemy się na utworzenie nowego pliku, otrzymamy opcję wyboru pustego dokumentu albo jednego z aż 21 już przygotowanych szablonów (przepis, menu, życiorys, list motywacyjny itd.).

Pod względem funkcjonalności, mobilny Word nie jest oczywiście tak bogaty, jak jego "dorosłe" wersje. Mamy jednak możliwość wstawiania obrazów, wykresów, kształtów, przypisów, formuł i tabel. Na wyposażeniu jest też wiele opcji związanych z formatowaniem czcionek, akapitów, układu strony. Są tu nawet opcje recenzenckie, tzn. sprawdzanie pisowni czy statystyka wyrazów. Bardzo dobrze wypada sterowanie dokumentem. Obsługa dotykowa jest intuicyjna. Przesuwanie, powiększanie i pomniejszanie, jak i otwieranie okienek menu odbywa się płynnie. Słowem: jak na kontekst mobilności, wyszło świetnie.

Wielką, a być może największą, wartością Worda mobilnego jest jednak co innego: jego kompatybilność z innymi wersjami. Oznacza to, że można zacząć pisać na laptopie, potem w podróży coś ulepszyć na Androidzie, i znowu wczytać plik - z dokładnym zachowaniem pełnego formatowania - i zakończyć pisanie na laptopie. To jednak cecha, z której skorzystać można dopiero po wspomnianej rejestracji.

Uwaga!
Plik instalacyjny jest bardzo duży; ma przeszło 100 MB. Dostępna jest wersja programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Opcjonalne jest założenie konta w serwisie Microsoftu. W rzeczywistości jest ono wymagane; w przeciwnym razie nie można np. zapisywać plików. Połączenie z internetem też jest w tym wypadku potrzebne. Dostęp do wszystkich funkcji uzależniony jest od posiadania subskrypcji usługi Office 365.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft WordMicrosoft Word dla Android
2019-07-11
przejdź Microsoft Word dla Windows

Ilość pobrań: 255 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Microsoft Word