w
googluj
pl

Microsoft PowerPoint


ico
PowerPoint to najbardziej znany na świecie program do tworzenia prezentacji multimedialnych. Jest to jednocześnie część pakietu Office 365, którego twórcą jest firma Microsoft. PowerPoint dostępny jest też dla Androida - późno, bo dopiero od wersji 4.4 tej platformy, ale jak to się mówi: lepiej późno, niż wcale. Efektem pracy programistów jest jednak dopracowana i przemyślana aplikacja, choć szokująco duża (plik instalacyjny ma ponad 90 MB). Zanim przejdziemy do jej opisu powiemy jeszcze, że użytkownicy znający inne aplikacje należące do pakietu Office, które też doczekały się premiery na smartfonach i tabletach z Androidem, a mianowicie Word i Excel, różnią się od PowerPointa tylko funkcjonalnością. Zarówno bowiem ikony, wygląd i obsługa całego interfejsu - są takie same. Można powiedzieć, że w tę samą formą wpleciono po prostu różne funkcje pakietu.

Wynika z tego, że również w wypadku PowerPointa Microsoft dał nam 2 opcje co do sposobu korzystania z programu. Zakres dostępnej funkcjonalności uzależniony jest od tego, czy zarejestrujemy się, czy też nie. Jeżeli nie - wówczas i tak program pozwoli nam na wyświetlanie dokumentów i ogólne zapoznanie się z nim. Jeżeli jednak chcemy mieć dostęp do funkcji, a zwłaszcza, jeżeli chcemy zapisywać nasze prace, musimy konto założyć koniecznie. Proces rejestracji ma 2 etapy. Najpierw trzeba wpisać adres e-mail oraz określić swoje hasło dostępu. Hasło musi się składać z co najmniej 8 znaków, w tym min. 2 znaki muszą być wielką litera lub cyfrą. Następnie otrzymamy wiadomość na podany adres, która zawierać będzie 4-cyfrowy kod. O jego podanie zostaniemy poproszeni w aplikacji, a po chwili możliwe stanie się korzystanie z niemal pełnej funkcjonalności. (Pełna jest płatna w sposób pośredni, tzn. musimy mieć aktywną subskrypcję usługi Office 365; szczegóły i cennik w aplikacji).

W kwestii pracy nad prezentacją, skorzystać można z własnego pliku posiadanego w chmurze (OneDrice, Dysk Google itp.) bądź w pamięci urządzenia. Pod względem tworzenia nowego, producent oferuje nie tylko pustą kanwę, ale i szablony, których jest aż 23. Nasze prezentacje mogą być bogate, gdyż zawierać do dyspozycji są obrazy, wykresy; animacje i przejścia. Istnieje też możliwość odtwarzania prezentacji w dowolnej chwili. Co istotne, pliki tworzone i edytowane w programie mobilnym są w pełni kompatybilne z jego innymi wersjami, tak więc można np. rozpocząć edycję na smartfonie, a kontynuować na komputerze stacjonarnym. Formatowanie nie zostanie utracone. Dodajmy do tego, że obsługa interfejsu jest intuicyjna i łatwa.

Uwaga!
Plik instalacyjny jest bardzo duży; ma ponad 90 MB. Dostępna jest wersja programu dla systemu Windows.

Ograniczenia!
Założenie konta w serwisie Microsoftu jest opcjonalne. Tak naprawdę jest jednak ono wymagane; inaczej niemożliwe będzie np. zapisywanie plików. Połączenie z internetem też jest w tym wypadku wymagane. Dostęp do wszystkich funkcji uzależniony jest od posiadania subskrypcji usługi Office 365.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft PowerPointMicrosoft PowerPoint dla Android
2019-07-02
przejdź Microsoft PowerPoint dla Windows

Ilość pobrań: 211 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Microsoft PowerPoint