w
googluj
pl

EasySolar 2.2.1


ico
EasySolar to aplikacja dla systemu Android, która przeznaczona jest do projektowania paneli fotowoltaicznych, zwanych też panelami PV (od ang. Photovoltaics), służących do przetwarzania światła słonecznego na energię elektryczną. Jeśli pracujemy w tej branży, powinniśmy zainteresować się możliwościami tego programu.

Przede wszystkim umożliwia on projektowanie i wymiarowanie powierzchni paneli bezpośrednio przy użyciu smartfona. Aplikacja łączy się z serwerem, dzięki czemu wykorzystuje zaawansowane algorytmy do liczenia uzysków energii, badania nasłonecznienia i pomiaru zacienienia. Samo projektowanie odbywać się może na zdjęciach, mapach Google'a, jak i szkicach. Wbudowane są różne przydatne narzędzia: do pomiaru kąta nachylenia dachu (w tym celu "spojrzymy" na dach okiem kamery wbudowanej w urządzenie) czy do pomiaru azymutu. Inna niezwykle istotna cecha EasySolar polega na tym, że pomaga w przygotowaniu profesjonalnej oferty sprzedażowej i umożliwia jej wysłanie w formacie PDF. Ostatecznie może nam więc nie tylko ułatwić życie przy tworzeniu projektów - również zespołowych - w terenie, ale i samą organizację pracy, ponieważ dostępny jest z poziomu różnych platform - nie tylko mobilnych, ale i stacjonarnych.

Prócz wersji dla Androida, EasySolar wydano także na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS oraz Windows Phone. Oprócz tego dysponujemy wersję webową, znajdującą się w witrynie App.EasySolar.co. Co więcej, choć tematyka programu jest niszowa i specjalistyczna, to każda jego wersja jest spolszczona. (Mówiąc dokładniej, EasySolar to w rzeczywistości polska produkcja, która, przynajmniej w wersji przeglądarkowej, choć wyjściowo dostępna w języku angielskim, w menu wyboru języka zawiera i nasz rodzimy). Obojętnie, którą metodę dostępu wybierzemy, aby móc korzystać z EasySolar, będziemy się musieli zarejestrować. W kolejnych polach formularza podamy: nazwę firmy, adres e-mail, telefon (wraz z kodem kraju, czyli "+048" w wypadku Polski), a także określimy swoje hasło dostępu; wszystkie te pola są wymagane.

Swoje projekty i oferty spersonalizujemy - zmieniając kolorystykę na firmową, wybierając kolory paneli na projekcie, dodając logo i dane kontaktowe firmy - po przejściu do aplikacji webowej. Jak jednak na narzędzie dla profesjonalistów przystało, pełne możliwości EasySolar poznamy dopiero po zdecydowaniu się na płatny abonament. W tym wypadku oznacza to, że po pierwszym zalogowaniu się do wersji webowej, będziemy musieli wykupić subskrypcję na 1 miesiąc. Jeśli jednak chodzi o wersję dla Androida, z potencjałem aplikacji mobilnej można się zapoznać bez przeszkód tuż po przejściu procesu rejestracyjnego. EasySolar polecamy każdemu kto jest zainteresowany programem do projektowania instalacji fotowoltaicznych.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://app.easysolar.co

Ograniczenia!
Rejestracja za pośrednictwem adresu e-mail jest wymagana - jednocześnie w trakcie procesu rejestracyjnego proszeni jesteśmy o podanie numeru telefonu, jednak nie jest to konieczne. Omawiana wersja dla Androida jest darmowa, jednakże po przejściu do wersji webowej (kluczowego komponentu całego EasySolar) trzeba wykupić abonament na min. 1 miesiąc. Dostępne są różne pakiety; podstawowy wariant subskrypcji to miesięczny dostęp dla 2 użytkowników za 49 zł.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (8 głosów)

Strefa Download programu
EasySolarEasySolar dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 1936 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (1)
EasySolar
avatararrow
~Ryszard | 2016.02.02 11:49
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Obecnie jest to najlepszy program do projektowania instalacji fotowoltaicznych. Najważniejsze jest to, że projekt wciąż jest żywy i rozwijany.
EasySolar