w
googluj

Summary Scanner 1.1.15


ico
Summary Scanner to skaner mobilny przeznaczony dla urządzeń z systemem operacyjnym Android. Ma spory potencjał, ale w chwili opisywania działa jeszcze nie za dobrze. Program tworzy cyfrową wersję dokumentu (artykułu z gazety, strony z książki itp.) i umożliwia jego edycję, jako że w efekcie zastosowanych przez niego zabiegów otrzymuje się zwykły elektroniczny tekst, a nie tylko ładnie przetworzone, ale jednak zdjęcie. Taki zaś tekst będzie można następnie:
• streścić - program dokonuje analizy tekstu i łamie go na paragrafy oraz wyrzuca zdanie "niepotrzebne"; w testowanych wypadkach funkcja ta jednak nie działała, tzn. radziła sobie i to jako tako jedynie z prostymi tekstami,
• przetłumaczyć - wybiera się język tekstu oraz język na który ten tekst ma być przetłumaczony; musimy być online; minusem jest to, że nie można ustawić języków ulubionych czy domyślnych i za każdym razem języki te trzeba wybierać z długiej listy alfabetycznej,
• wypowiedzieć - wypowie go dla nas głos komputerowy, tak więc wymagane jest posiadanie w systemie syntezatora mowy; funkcja działa bez zarzutu, choć przydałyby się w niej opcje wstrzymania czy regulacji prędkości mówienia,
• wyeksportować - do plików TXT oraz PDF; oba znajdą się następnie w katalogu "textfree/pdfs". Plik PDF zostanie od razu wyświetlony w zewnętrznej przeglądarce plików tego typu, o ile tylko taki program posiadamy w swoim systemie.

Poprzedzająca to obsługa jest szybka i prosta:
• wybieramy zdjęcie tekstu z galerii bądź wykonujemy takie zdjęcie od ręki,
• określamy powierzchnię samego tekstu (reszta zostanie odrzucana),
• określamy język tekstu - do tematu powrócimy na końcu,
• program przeprowadza potrzebną analizę, co zajmuje kilka sekund, po czym otrzymujemy dostęp m.in. do funkcji wymienionych powyżej.

Aplikacja od samego początku obsługuje języki angielski oraz niemiecki, zaś szereg innych (jest ich kilkadziesiąt) można pobrać. Na liście dostępnych języków znajdziemy też polski, ale tak samo, jak w wypadku innych, nie ma rzeczywistej możliwości pobrania go oraz instalacji. Tak więc, przynajmniej w chwili pisania tego tekstu, jest to możliwość tylko teoretyczna, ale jeśli jest już wyświetlana, to pewnie będzie można(?) z niej korzystać w niedalekiej przyszłości. Byłoby wspaniale, bo przetestowaliśmy funkcję programu na bazie polskiego tekstu z angielską analizą i, jak łatwo się domyślić, rezultat nie był zadowalający; głównym problemem były typowo polskie znaki.

Ograniczenia!
Obsługa funkcji tłumaczenia wymaga trybu online. Obsługa wypowiadania tekstu wymaga posiadania syntezatora mowy. Jest opcja pobrania dodatkowych słowników (w tym polskiego), ale w chwili opisywania funkcja ta nie działała.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Summary ScannerSummary Scanner dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 9 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Summary Scanner