w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 708
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

Priority Matrix 1.5.0


ico
Priority Matrix to świetna aplikacja do organizowania i nadzorowania zadań zarówno dla pojedynczych osób, jak i grup - z naciskiem na to drugie, jako że reklamowana jest przez producenta jako narzędzie mające ulepszyć produktywność profesjonalnych zespołów. Program dostępny jest dla urządzeń mobilnych (Android - wersja teraz opisywana, iOS) oraz komputerów stacjonarnych (Windows, Mac). Integruje się ze znanymi serwisami e-mail, kalendarzami, notatnikami, chmurami i nie tylko: Gmail, Outlook, Dropbox, OneDrive, Google Chrome, Google Docs, Evernote itp.

Koncepcja programu bazuje na tzw. macierzy Eisenhowera, której obsługa sprowadza się do określania ważności i pilności zadań. Każde zadanie może być w tym schemacie: 1) ważne i pilne, 2) ważne i niepilne, 3) nieważne i pilne albo 4) nieważne i niepilne. Natomiast w kontekście omawianego programu mamy do czynienia odpowiednio z zadaniami: 1) do zrobienia teraz, 2) do zrobienia później, 3) do wydelegowania, 4) do odroczenia. Różnica sprowadza się tylko do innych nazw; sedno pozostaje to samo: dzielimy zadania na 4 listy i wszystkie listy mamy na ekranie jednocześnie. Najlepsze jest to, że taki sam schemat da się wykorzystać w ramach jeszcze innych metod (np. GTD, SWOT; w sumie jest 7 predefiniowanych), a do tego możemy określić schemat z własnymi nazwami i kolorami tła dla poszczególnych kwadratur macierzy.

Korzystanie z macierzy jest łatwe, intuicyjne i wygodne. Po pierwsze, po dodaniu zadania do danej listy/kwadratury, wystarczy go przytrzymać, aby przenieść do dowolnej innej. Po drugie, aby mieć lepszy widok na konkretną listę, możemy przytrzymać środkowy przycisk i przesunąć go w dowolnym kierunku, aby tym samym zmienić rozmiary kwadratur (dodatkowy plus za to, że odbywa się to szybko i płynnie). Po trzecie, można nawet całą macierz przesunąć w bok, aby mieć dostęp do kolejnej i jeszcze kolejnej - gdyż równocześnie możemy korzystać nawet z wielu na raz. Każda macierz nazywana jest tutaj projektem i po wyciągnięciu szuflady nawigacyjnej z lewej strony ekranu możemy przeskoczyć do wybranego jednym tapnięciem bądź je wszystkie uporządkować (utworzyć nowe, posortować, przefiltrować, usunąć).

Bogate możliwości mamy także pod względem definiowania danego zadania. Nie tylko określimy stopień jego priorytetu wedle schematu macierzy, ale także: 1) przypiszemy ikonę; 2) określimy właściciela; 3) ustalimy suwakiem progres aktualnego wykonania w skali 0-100% - zmiana możliwa co 5%; 4) określimy wymagany wysiłek - w skali 0-8, gdzie np. 1 to 1-2 godziny, 3 - 1 dzień, 7 - 1 miesiąc; 5) dodamy notatkę; 6) określimy termin początkowy; 7) określimy termin końcowy; 8) dodamy plik - zdjęcie od ręki tudzież dowolny z pamięci urządzenia przy użyciu zewnętrznego eksploratora. Możliwe jest natychmiastowe udostępnienie zadania e-mailem czy w ramach kalendarza. Jedyny wymóg dodania zadania to podanie jego nazwy, co jest dobrą wiadomości w sytuacji, w której nie będziemy mieć czasu na jego dokładne scharakteryzowanie.

Aplikacja oferuje jeszcze dużo innych opcji. Przykładowo, jeśli będziemy korzystać z wielu projektów, to w jednym miejscu będziemy mogli zapoznać się z wszystkimi zadaniami bez żadnych podziałów. Gdy z kolei zależeć nam będzie na wglądzie w zadania przeznaczone wyłącznie na dzisiaj czy na bieżący tydzień - też jest tutaj taka możliwość. Krótko mówiąc, narzędzie robi tym większe wrażenie, im dłużej się z niego korzysta. Początkowo nie robi może najlepszego wrażenia z powodu niezbyt nowoczesnego interfejsu i braku kolorów itd. Material Design, ale nadrabia to wszystko dopracowaniem i potencjałem.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail jest wymagane, przy czym adres powinien być firmowy. Za darmo można korzystać z programu przez 7 dni, co może być zwiększone do 28 dni przez eksplorację systemu; jeszcze więcej darmowych dni otrzyma się za dodanie członków zespołu. Dalsza dostępność funkcjonalności uzależniona jest od posiadanej wersji. Najtańsza wersja Pro kosztuje 12 dolarów na osobę miesięcznie (płatność raz na rok).

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Priority MatrixPriority Matrix dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 9 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Priority Matrix