w
googluj

Airtable 1.2.3


ico
Airtable to innowacyjne narzędzie służące do organizowania rzeczy, ludzi i pomysłów - czegokolwiek, z kimkolwiek, skądkolwiek. Dostępne jest dla wielu różnych platform. Dysponujemy wersjami tak dla urządzeń mobilnych (Android - opisujemy teraz, iOS), jak i komputerów stacjonarnych (Windows, Mac), a do tego mamy wersję uniwersalną, czyli dostępną bezpośrednio w internecie (Airtable.com) przy użyciu przeglądarki internetowej.

Pod względem formy, Airtable to nowocześnie zaprojektowana baza danych przeznaczona dla przeciętnego użytkownika. Nie wymaga zbyt długiego uczenia się, choć w razie trudności z obsługą, do dyspozycji mamy tutoriale (również w formie filmowej). Jest nie tylko niezwykle elastyczna, ale również dopracowana i łatwa w użyciu. Na żadnym etapie nie przypomina jednak nudnej, suchej, surowej bazy danych znanej z Excela. Choć program udostępnia interfejs WWW, gdzie dane przedstawiane są w stylu bardziej tabelarycznym, to na tym jakiekolwiek podobieństwa się kończą. Nie mamy tu do czynienia z zaawansowanymi funkcjami matematycznymi czy wykresami. Airtable to prostota, przy czym wciąż na wyposażeniu są liczne funkcje. Łatwo dodawać różnego typu załączniki czy tworzyć odnośniki do wpisów z innych tabel.

Program udostępnia puste tabele na dowolne dane, ale o wiele łatwiej będzie nam poznać jego naturę, gdy weźmiemy się za gotowce. Zarządzanie projektami biznesowymi, nadzorowanie sprzedaży w firmie, katalogowanie produktów, planowanie wydarzeń typu wakacje czy wesele, organizowanie przebudowy domu, śledzenie wydatków, tworzenie domowej listy zadań, produkcja niezależnego filmu, zarządzanie amatorską drużyną sportową, planowanie napisania książki, notowanie wizyt u lekarza, tworzenie planu zdobycia nowej pracy, a nawet niby coś tak trywialnego, jak kolekcjonowanie ulubionych dowcipów - to tylko mała próbka celów, do jakich da się wykorzystać Airtable. Program dzieli takie szablony na kategorie, więc łatwo odnaleźć pasujący do naszych potrzeb.

Pozostałe, najważniejsze właściwości:
• wbudowane wsparcie i możliwość integracji treści z licznymi serwisami trzecimi - m.in. Asana, Basecamp, Box, Dropbox, Evernote, Facebook, GitHub, Gmail, Instagram, LinkedIn, MailChimp, Meetup, Pocket, Slack, Trello, Tumblr, Twilio, Twitter, WordPress, Wunderlist, YouTube,
• za pośrednictwem usługi Zapier możliwa jest integracja w sumie z ponad 450 witrynami i aplikacjami trzecimi,
• dane można udostępniać i pracować nad nimi zespołowo,
• a po pierwszym uruchomieniu trzeba się zarejestrować przez e-mail lub zalogować przy użyciu danych z Google.

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows, z kolei aplikacja internetowa znajduje się pod adresem https://airtable.com

Ograniczenia!
Założenie konta poprzez adres e-mail bądź dane z Google'a jest wymagane. Wersja darmowa to m.in. maksymalnie 1200 wpisów oraz 2 GB przestrzeni na bazę. (Baza to tutaj coś w stylu arkusza kalkulacyjnego; może się składać z wielu tabel). Wersje płatne polegają na abonamencie. Wersja Plus kosztuje 12 dolarów miesięcznie na pojedynczego użytkownika i zwiększa możliwą liczbę wpisów do 5 tys., a przestrzeń do 5 GB. Wersja Pro kosztuje z kolei 24 dolary miesięcznie na użytkownika i oferuje 50 tys. wpisów oraz 20 GB przestrzeni. Ponadto dostępna jest wersja dla przedsiębiorstw, lecz jej cechy oraz cenę należy negocjować osobiście.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
AirtableAirtable dla Android
2018-10-17

Ilość pobrań: 12 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Airtable