w
googluj

Kdan PDF Reader 3.16.4


ico
Kdan PDF Reader służy do przeglądania plików PDF, a mogą z niego korzystać użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android (ponadto są wersje dla iOS, Maca oraz Windowsa). Jednak mało tego, gdyż aplikacja oferuje także możliwość tworzenia PDF-ów na bazie dokumentów papierowych, zaś alternatywnie - na bazie obrazów z galerii.

Program umożliwia przeglądanie posiadanych zasobów wedle kategorii plików albo przy użyciu eksploratora (opcja nosi ogólną nazwę "Local Folder"). Ten pierwszy dzieli dane na dokumenty, wideo, audio, obrazy, archiwa, pobrane. Chociaż aplikacja przeznaczona jest do obsługi plików PDF, to pozwala na bardzo prosty przegląd obrazów. (Obsługiwane są w końcu przez funkcję skanera. Natomiast otworzenie innych typów plików wymaga zewnętrznych aplikacji). Druga metoda umożliwia zarządzanie katalogami i plikami dowolnego typu - zupełnie jak w tradycyjnym, choć prostym menedżerze plików. W efekcie możliwe jest m.in. kopiowanie, przenoszenie, usuwanie i udostępnianie danych. Nie ma jednak przymusu korzystania z powyższych metod. Jeśli chcemy mieć bezpośredni wgląd w posiadane PDF-y, należy skorzystać z innego działu programu ("Documents"). Zastosowane w nim rozwiązanie nie jest jednak idealne. Pierwsza z jego sekcji wyświetla dokumenty z katalogu "KdanPDFReader", lecz po przeniesieniu do niego PDF-a przy użyciu zewnętrznego eksploratora, nie było jednak tego pliku w interfejsie (pojawił się dopiero po utworzeniu w tym katalogu nowego katalogu). Druga sekcja daje natomiast dostęp do dokumentów otwieranych ostatnimi czasy.

Jeśli chodzi o wyświetlanie, przeglądanie i nawigację po dokumencie PDF, aplikacja spisuje się dobrze. Udostępnia paski narzędzi na górze, dole, z lewej i prawej strony, które akurat w trakcie przewijania są automatycznie ukrywane. Menu górne daje m.in. dostęp do zapisania, udostępnienia i wydrukowania pliku. Menu dolne umożliwia z kolei np. przechodzenie do poprzedniej i następnej strony oraz dodawanie zakładek. Menu ukrywające się z lewej strony interfejsu daje dostęp m.in. do spisu utworzonych zakładek oraz funkcji wyszukiwania słowa w dokumencie. Natomiast menu z prawej strony służy do edycji dokumentu, np. rysowania na nim, jak też określenia sposobu przewijania strony (domyślnie przewijanie jest wertykalne, lecz może być horyzontalne). Niestety, w trakcie czytania denerwować mogą pełnoekranowe reklamy, więc najlepiej być wtedy offline. Razić też może brak dostępu do czarnego motywu graficznego.

Reasumując, jest to nie tylko przeglądarka, ale i skaner dokumentów PDF. Oferuje bogate możliwości, ale kilka z zastosowanych rozwiązań może irytować. Zwłaszcza te wymienione na końcu: reklamy oraz brak ciemnego motywu.

Uwaga!
Dostępna jest wersja dla systemu Windows

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy (także pełnoekranowe) w trybie online. Istnieje możliwość założenia darmowego konta (poprzez adres e-mail lub dane z Facebooka) w chmurze Kdan. Daje ona 500 MB przestrzeni. Usunięcie reklam oraz dodatkowe funkcje związane z aplikacją mobilną (m.in. blokada interfejsu na hasło oraz alternatywne motywy graficzne tła w trakcie przeglądania PDF-ów) oraz chmurą (m.in. wzrost przestrzeni do 1 TB) wymagają wersji Premium. Kosztuje ona 46,99 zł na miesiąc albo 279,99 zł na rok. Dostępna jest opcja wypróbowania Premium za darmo przez 7 albo 30 dni (zależnie od tego, czy chodzi docelowo o subskrypcję miesięczną, czy roczną).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Kdan PDF ReaderKdan PDF Reader dla Android
2018-11-26

Ilość pobrań: 18 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kdan PDF Reader