w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 425
Wszystkich postów: 938191
Wszystkich tematów: 138565

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni
pl

Przelicznik Walut 1.0


ico
Przelicznik Walut to skrajnie prosta aplikacja mobilna wydana dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, która robi oczywiście to, o czym mówi już jej tytuł. A dokładniej: umożliwia przeliczenie pieniędzy pomiędzy 36 walutami świata. Jej najistotniejszą cechą wyróżniającą pod względem treści jest to, że uruchomieniu towarzyszy automatyczna aktualizacja kursów walut, co zostaje wykonane na bazie informacji (kursów średnich) pochodzących z Narodowego Banku Polskiego (czyli z NBP.pl).

Omawiana aplikacja nie wymaga naciśnięcia jakiejś ikony dodatkowo zatwierdzającej przeliczenie, ale działa w czasie rzeczywistym. Jeżeli więc chcemy przeliczyć np. 25 dolarów amerykańskich na nasze polskie złotówki, to w pierwszym polu tekstowym wpisujemy tylko liczbę "25". W drugim - już zresztą w trakcie wpisywania "2" - od razu pojawia się wynik. Jeżeli z kolei chcemy poznać aktualną wartość 25 złotych w dolarach, to jednym tapnięciem zamienimy pozycje walut i natychmiast ją poznamy. Kolejna zaleta programu to ta, że lista wszystkich walut wyświetla również ich aktualne kursy.

Uważamy jednak, że program mógłby być znacznie, znacznie lepszy. Po pierwsze, żadne przeszłe wyniki nie są w nim zapamiętywane. Szkoda, przydałaby się lista np. 5 ostatnich przeliczeń wraz z datami ich przeprowadzenia. Po drugie, nie tylko wyniki nie są zapamiętywane, ale również - i to jest najgorsze - wybrane przez nas waluty. Nie da się bowiem ustawić ulubionych. Domyślnie (po każdym uruchomieniu programu) są dolary i złotówki, więc jeżeli chcemy przeliczać złotówki na euro, wówczas za każdym razem musimy je wybierać z listy wszystkich walut. To mało wygodne rozwiązanie...

Podsumowując: do szybkiego przeliczania dolarów na złotówki i na odwrót, wedle kursów z NBP, program może nam się bardzo przydać. Wystarczy parę sekund od uruchomienia, aby poznać wynik. Z drugiej strony, przeliczanie innych walut jest jednak zbyt utrudnione. Brak opcji ulubionych walut to największa bolączka. Do obsługi euro i innych walut polecamy więc jakąś konkurencyjną aplikację.

Uwaga!
Kursy walut pochodzą z serwisu www.nbp.pl

Ograniczenia!
Do poprawnego działania wymagany jest tryb online

Wymagania!
Android 2.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Przelicznik WalutPrzelicznik Walut dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 19 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Przelicznik Walut