w
googluj

Quick PDF Scanner FREE


ico
Quick PDF Scanner FREE jest to skaner dokumentów dostępny dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. W ramach owego "dokumentu" należy rozumieć właściwie dowolny tekst, czy to wydrukowany na papierze, czy wyświetlany na ekranie np. czytnika Kindle. (Mówimy o Kindle nie bez powodu, bo gdy za jego pośrednictwem pobierzemy sobie sample książek ze sklepu Amazona, to nie mamy możliwości zaznaczania w tychże fragmentach jakichkolwiek cytatów; jedynym wyjściem pozostaje ich przepisanie albo - właśnie - użycie skanera takiego, jak omawiany). To dobry program, choć do najlepszych raczej nie należy.

Proces skanowania przy jego użyciu przebiega tak:
• wykonujemy zdjęcie dokumentu albo je wczytujemy z galerii - możliwe jest tak pojedyncze, jak i hurtowe skanowanie. Aparat aplikacji umożliwia m.in. korzystanie z lampy błyskowej (także w trybie automatycznym) i określenie formatu/rozdzielczości zdjęcia. Sam automatycznie śledzi i wykrywa ramkę dokumentu. Import zewnętrznych obrazów dotyczy formatów JPEG, BMP, GIF, PNG oraz WEBP,
• określamy interesujące nas pole tekstu - ręcznie poprawiamy boki i kąty pola, które zostanie wycięte i poddane ostatecznej obróbce,
• wybieramy tryb ostrości i kontrastu - dostępnych jest 5, ale skaner zwykle ustawia i tak najlepszy z nich (zwany "magicznym"), więc najczęściej można praktycznie od razu zatwierdzić skan jako gotowy, czyli dodać do bazy, a następnie zapisać w ramach PDF-a lub DOC-a.

Cechą wyróżniającą na plus jest obecność funkcji OCR (ang. Optical Character Recognition). Wykonany właśnie skan możemy przekonwertować ze zdjęcia w tekst elektroniczny, a jeżeli w tekst, to otrzymamy sposobność jego dalszej manipulacji - przeszukania, skopiowania czy udostępnienia. Sam z siebie program daje funkcje korekty tekstu oraz jego udostępnienia aplikacji trzeciej, a także zapisu jako pliku TXT w dowolnej lokalizacji znajdującej się w pamięci urządzenia bądź do systemowego schowka. Aby jednak móc korzystać z funkcji OCR, trzeba wcześniej pobrać stosowne pliki językowe. Łatwo to zrobić, a język polski również jest dostępny (w sumie wsparcie dotyczy blisko 50 języków). Największy minus omawianej aplikacji to ten, że za darmo można mieć (tzn. posiadać w bazie) zaledwie 10 skanów.

Ograniczenia!
Korzystanie z funkcji rozpoznawania tekstu (OCR) wymaga dodatkowo pobrania plików językowych: angielski waży 12 MB, a polski 6 MB (dostępne są też inne języki). Program wyświetla reklamy (w tym pełnoekranowe), gdy jesteśmy połączeni z internetem. Wersja Pro kosztuje 24,77 zł (zakup wewnątrz) albo 22,99 zł (zakup w ramach oddzielnej aplikacji): usuwa reklamy oraz umożliwia skanowanie i tworzenie plików PDF oraz DOC bez żadnych ograniczeń (wersja darmowa to możliwość posiadania tylko 10 skanów), a także skanowanie w najwyższej możliwej rozdzielczości udostępnianej przez aparat urządzenia. (Różnica w cenie Pro wynika z kursu euro).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Quick PDF Scanner FREEQuick PDF Scanner FREE dla Android
2016-12-27

Ilość pobrań: 31 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Quick PDF Scanner FREE