w
googluj

Genius Scan


ico
Genius Scan jest popularnym i bardzo szybkim mobilnym skanerem dokumentów (tzn. właściwie czegokolwiek tekstowego), a dostępnym dla urządzeń z Androidem (wersja teraz omawiana) oraz iOS. Powtórzmy: ten program jest naprawdę bardzo szybki! Jednocześnie jest niezwykle prosty w obsłudze i właściwie już po kilku chwilach z nim spędzonych będziemy skanować tak, jakbyśmy to robili od lat. Krótko mówiąc: to jedno z najlepszych narzędzi tego typu.

Praca z każdym skanerem mobilnym podzielona jest na 3 etapy: skanowania, obróbki, eksportu. Przybliżmy je więc w kontekście (darmowej edycji) Genius Scana:
• skanowanie - możliwe jest przez wczytanie obrazu z galerii albo przez wykonanie zdjęcia przy użyciu wbudowanej aplikacji obsługującej aparat fotograficzny urządzenia. Oprócz wykonania zdjęcia ręcznie, udostępniany jest tzw. tryb magiczny, który je obrobi bez dotknięcia z naszej strony. Jednocześnie warto zauważyć 2 istotne zalety: że skaner automatycznie rozpoznaje powierzchnię tekstu (oznacza ją kolorem pomarańczowym) i że istnieje możliwość wykonania serii skanów,
• obróbka - skanowanie w trybie ręcznym oznacza przede wszystkim, że potem sami przytniemy zdjęcie (tzn. wytniemy z niego sam tekst). Ponadto możemy w tym wypadku określić rodzaj filtru (brak, czarno-biały, kolorowy, zdjęcie) oraz docelowy format strony (dopasowanie do obrazu, a także m.in. A4, list, wizytówka). Tego typu operacje da się jednak przeprowadzić na naszych skanach w dowolnej chwili (kiedykolwiek później), zatem ich wykonanie w trybie magicznym i tak pozwoli na obróbkę. Skany możemy następnie zorganizować i podzielić na foldery, ustawić pożądaną kolejność czy usunąć niechciane z nich. Przegląda się je potem tak łatwo, jak obrazy w przeglądarce graficznej, czyli gestami w lewo/prawo,
• eksport - po przytrzymaniu danego folderu skanów otrzymuje się dostęp do funkcji ich eksportu do pliku PDF. Zapis możliwy jest albo do pamięci urządzenia, albo w ramach załącznika do wiadomości e-mail w kliencie poczty.

Podsumujemy jakość programu słowami Andrzeja z Google Play: "Skaner na 6. Używam tej aplikacji już od bardzo dawna. Uważam, że spełnia wszystkie wymagania. Tradycyjny skaner poszedł w odstawkę. Czas skanowania był tak długi, że w tym samym momencie przy pomocy Genius Scana zrobiłem 3 kopie, nazwałem pliki tak, jak chciałem, i udostępniłem szybko w e-mailu i na Dropboxie. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym czy warto zainwestować 30 zł [mowa o wersji pełnej - dop. red.], to tracisz czas. Polecam wszystkim znajomym i nie tylko. Ci, których namówiłem (moja żona i jej koledzy z pracy) są mi wdzięczni za pomoc".

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam oraz dodatkowe funkcje (np. więcej opcji eksportu) to właściwości Genius Scan+, którego koszt wynosi 30,96 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Genius ScanGenius Scan dla Android
2016-10-15

Ilość pobrań: 116 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Genius Scan