w
googluj

Sprightly 1.0.8230.1001


ico
Sprightly jest aplikacją mobilną służącą do tworzenia katalogów, cenników, e-kartek oraz ulotek, które możemy potem wykorzystać w celach biznesowych bądź osobistych. Przykładowo, program może się przydać do opisania naszych produktów czy utworzenia okolicznościowej kartki, co następnie udostępnimy na platformie społecznościowej (Facebook, WhatsApp) lub też w inny sposób; gotowe prace odnajdziemy także w pamięci urządzenia. Aplikacja została wydana na urządzenia z systemem operacyjnym Android.

Program jest bardzo łatwy w obsłudze - w gruncie rzeczy nie jest to edytor, ale kreator: kilka kroków i nasze pomysły już ujrzą światło dzienne. Na początku wybierzemy rodzaj treści, którą chcemy utworzyć. Może to być jedno ze wspomnianych: katalog, cennik, e-kartka, ulotka. "Katalog" w kreatorze Sprightly oznacza możliwość utworzenia opisów produktów w wielostronicowym formacie. W tym celu będziemy mogli wybrać do 10 obrazów z galerii znajdującej się w pamięci urządzenia bądź też wykonamy odpowiednie zdjęcia od ręki; w obu wypadkach zostaniemy przekierowani do domyślnych aplikacji obsługujących te funkcje. (Jest jeszcze jedna metoda doboru obrazów, a polega ona na treściach wykorzystanych już we wcześniejszych projektach). "Cennik" przeznaczony jest do utworzenia wielostronicowych list z cenami produktów, przy czym wykorzystamy do 12 obrazów. W wypadku tworzenia "e-kartki" wybierzemy tylko 1 obraz, natomiast w wypadku "ulotki" będziemy mogli skorzystać z maksymalnie 4 obrazów; te ostatnie będą 1-stronicowe.

Sposób tworzenia wszystkich rodzajów projektów przebiega w dalszym etapie niemal identycznie. Oznacza to, że określimy dla pracy nazwę zbiorczą oraz wypełnimy odpowiednie pola, np. nazw i cen produktów. Wybierzemy szablon, czyli sposób ulokowania treści, spośród kilku. Po przytrzymaniu obrazu, przejdziemy do trybu przesuwania i powiększania/pomniejszania go. Nie zabrakło funkcji stempla: podamy dane kontaktowe, tzn. nazwę naszej firmy lub działalności oraz numer telefonu. Dane kontaktowe muszą być podane, ale aplikacja nie testuje tego, co wpiszemy, tzn. możemy wpisać cokolwiek; w wypadku "katalogu" dane kontaktowe znajdą się w dolnych rogach. Co ciekawe, jest też opcja naniesienia znaku wodnego na obrazy znajdujące się w projekcie! Swoją pracę na koniec udostępnimy w internecie, ale nie jest to przymus; po zapisaniu odnajdziemy ją w pamięci urządzenia; będzie w formacie JPG w katalogu "sprightlyNext/output".

Sprightly to n-ta aplikacja należąca do projektu Microsoft Garage. Microsoft w ramach "garażu" oferuje nam programy, które niejako "dziś są, ale jutro ich może nie być". Nie oznacza to, że zostaną wycofane z Google Play, ale oznacza to, że nie mają być przez nas stawiane w jednej linii z flagowymi produktami, składającymi się na ich oprogramowanie biurowe itp. I choć są to takie "chwilowe" aplikacje, to w większości wypadków, jak i w tym konkretnym, wywiązują się ze swoich zadań dobrze.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
SprightlySprightly dla Android
2017-06-16

Ilość pobrań: 1792 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Sprightly