w
googluj
pl

Nozbe 3.9.2


ico
Nozbe jest wieloplatformowym narzędziem przeznaczonym do zwiększenia produktywności pracy zespołów; służy do kompleksowego zarządzania zadaniami w firmie. Dostępne jest na systemy stacjonarne (Windows, Mac, Linux) oraz mobilne (iOS, Android - przyjrzymy się bliżej właśnie wersji dla Androida). Jest też aplikacja webowa w witrynie App.Nozbe.com. Zatem z Nozbe korzystać można niemal wszędzie - i korzysta niemało osób, bo już przeszło 300 tys. osób na świecie. Co przy tym ciekawe, Nozbe to produkcja polska, której CEO (czyli szefem) jest Michał Śliwiński. Nazwisko to podajemy nie bez przyczyny, o czym za chwilę.

Nozbe zainspirowane jest Getting Things Done (znaną też po prostu jako GTD), czyli metodą organizacji zajęć zaprojektowaną przez Davida Allena. W związku z tym w aplikacji dysponujemy m.in. listą zadań priorytetowych - czyli konkretnych akcji, jakie mamy teraz wykonać; czy skrzynką spraw - na pomysły, jakie nam tylko przyjdą do głowy. Prócz tego można grupować zadania w dalekosiężne projekty czy przypisywać zadania do kategorii (kontekstów). Dysponujemy do tego kalendarzem i możliwością współdzielenia projektów ze współpracownikami. Program współpracuje przy tym ze słynnymi aplikacjami trzecimi. Umożliwia bowiem korzystanie z notatek Evernote, dokumentów Google oraz plików w chmurach Dropboxa czy Boxa; do tego zapewnia synchronizację z Kalendarzem Google i przypomnieniami Evernote. Plusem jest dostępność filmów instruktażowych, pokazujących jak korzystać z programu. Opublikowano je w YouTube, więc nawet bez instalowania jakiejkolwiek wersji Nozbe, można się przekonać już teraz, jak przebiega praca z tym narzędziem. (Wystarczy w wyszukiwarce wpisać Nozbe). Wśród filmów znajdziemy np. "10 Steps to Ultimate Productivity" ("10 kroków do maksymalnej produktywności"), autorstwa wspomnianego Michała Śliwińskiego. Jeśli mamy kłopoty z "doprowadzaniem spraw do końca", warto je obejrzeć. Film, podzielony na części, a w sumie trwający godzinę, wprowadzi nas jednocześnie w świat GTD, jeśli słyszymy o tej metodzie po raz pierwszy, a siłą rzeczy, jako że to produkcja firmowa, również do samego Nozbe.

Wersja aplikacji dla Androida może nas jednak... zawieść. Przede wszystkim wynika to z tego, że nie jest to program natywny, a konwersja z iOS. Wobec tego początkowo najtrudniej odnaleźć się w interfejsie; również obsługa wydaje się dość powolna i toporna. Można się do tego przyzwyczaić. Z drugiej strony należy docenić producenta za to, że wszystkie wersje aplikacji wyglądają identycznie. W rezultacie, bez względu na to, z jakiego kanału będziemy korzystać, układ wizualny i rozlokowanie przycisków i funkcji w Nozbe jest identyczny. Wystarczy np. przejść do wersji przeglądarkowej, by od razu poczuć się jak w domu! To zaś sprawia, że można wybaczyć brak Material Design w wersji dla Androida; samo Google twierdzi zresztą, że Material Design to nie przymus, a drogowskaz. Zatem jeśli szukamy uznanego narzędzia do wykorzystania ideałów GTD w firmie, Nozbe z całą pewnością warto przetestować. Ma gigantyczne możliwości i jak mało która aplikacja, dostępna jest po prostu wszędzie.

Uwaga!
Dostępna jest również wersja tego programu dla systemu operacyjnego Windows. Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem https://app.nozbe.com

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez adres e-mail jest wymagana. Początkowo, przez 30 dni, korzystać można ze wszystkich funkcji programu: tworzyć nieograniczoną liczbę projektów, zadań, notatek itd. Potem wersja darmowa zostaje ograniczona do 5 projektów. Wersja pełna, Pro, polega następnie na subskrypcji opłacanej miesięcznie.

Wymagania!
Android 4.0 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
NozbeNozbe dla Android
2018-11-28

Ilość pobrań: 20 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Nozbe