w
googluj

Staffometer 1.0


ico
Staffometer jest to aplikacja wydana m.in. dla systemu Android, a umożliwiająca pracodawcy śledzenie czasu pracy oraz lokalizacji pracownika terenowego. Pracownik ręcznie włącza i wyłącza czasomierz, zaś jego lokalizacja pobierana jest automatycznie za pośrednictwem wbudowanego w urządzenie czujnika GPS (który należy tylko uruchomić po włączeniu aplikacji). W rezultacie, zarówno czas pracy (oraz ewentualne przerwy), jak i miejsca pracy, zostaną zapisane na specjalnym koncie pracownika. Pracownik będzie mógł wyeksportować swój raport pracy do pliku XLS (Excela). Informacje te, ujęte w statystykę, będzie mógł przeglądać również pracodawca, a to z kolei z poziomu oddzielnego, własnego panelu dostępnego w aplikacji WWW. Program jest więc skierowany do firm i organizacji, które zatrudniają pracowników terenowych i zdalnych. Staffometer dostępny jest w ramach płatnej subskrypcji, ale istnieje możliwość przetestowania jego potencjału bezpłatnie przez 7 dni i w odniesieniu do maksymalnie 3 pracowników.

Oczywiście, aby móc z programu korzystać trzeba się zarejestrować, przy czym omawiana aplikacja mobilna skierowana jest wyłącznie do pracownika, a nie do pracodawcy. Niemniej to właśnie pracodawca musi utworzyć pierwsze konto - konto główne. W tym celu trzeba się udać do aplikacji webowej, znajdującej się w witrynie Staffometer.com. Na stronie głównej zobaczymy formularz, którego wypełnienie pozwoli przetestować możliwości programu we wspomnianym wyżej zakresie. Należy podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail, a także określić hasło dostępu. Otrzymamy następnie wiadomość e-mail zawierającą szczegóły naszego konta pracodawcy. Aby dodać pierwszego pracownika musimy się zalogować w aplikacji WWW, a następnie z menu swojego panelu wybrać kolejno: "Settings", "Employee Management", "Add Employee". Należy uzupełnić pola formularza, wpisując m.in. imię, nazwisko, adres e-mail, rolę (ang. designation) oraz stawkę godzinową przeznaczoną dla pracownika. Pracownik otrzyma w konsekwencji, na podany adres, wiadomość zawierającą przede wszystkim instrukcję pobrania aplikacji mobilnej dla Androida (w chwili pisania tego tekstu w planie jest też wersja dla iOS), jak i swoją nazwę użytkownika (adres e-mail) oraz hasło (znaki wygenerowane losowo przez system; pracownik może potem w ustawieniach zmienić hasło na bardziej przystępne, "ludzkie"). Po zalogowaniu się, pracownik będzie już mógł śledzić czas i miejsce swojej pracy.

Aplikacja jest bardzo dobrze wykonana, ale ma pewne wady. Z polskiego punktu widzenia traci na tym, że stawka godzinowa ujmowana jest w dolarach. To tylko symbol wartości, więc nie jest to aż tak poważny mankament. Poważniejszą wadą jest niewątpliwie to, co dzieje się w wypadku, gdy pracownik chce zatrzymać czasomierz i udać się na przerwę. Wyskakuje wtedy okienko, które umożliwia wpisanie powodu przerwy. Niestety, trzeba wpisać choć jeden znak i dopiero wtedy możliwe jest wyłączenie tego okienka. Oznacza to jednak zatwierdzenie przerwy. Co prawda, można ją od razu wyłączyć, ale co w sytuacji, gdy pracownik ma napiętą sytuację (odbiór telefonu) i o tym zapomni? Jest to aspekt, nad którym autorzy aplikacji powinni popracować. Tak czy inaczej, Staffometer to już teraz ciekawa i innowacyjna aplikacja. A z biegiem czasu będzie na pewno lepsza - choćby dlatego, że jest płatna.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest pod adresem http://www.staffometer.com

Ograniczenia!
Wymagana jest rejestracja (szczegóły w opisie). Wersja próbna pozwala bezpłatnie przetestować działanie programu przez 7 dni dla 3 pracowników. Wersja płatna polega na subskrypcji. Konto Economy kosztuje 10 dolarów miesięcznie i pozwala śledzić czas/lokalizację 3 pracowników. Konto Premium to z kolei wydatek 20 dolarów miesięcznie, co pozwala śledzić czas/lokalizację 10 pracowników.

Wymagania!
Android 3.2 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
StaffometerStaffometer dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 18 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Staffometer