w
googluj

Radio Ripper Portable 3.1


Radio Ripper Portable - przenośna wersja niewielkiego programu do słuchania oraz nagrywania internetowych rozgłośni radiowych. Pozwala przy tym w niewielkim stopniu nimi zarządzać, to znaczy tworzyć listy ulubionych stacji, dzielić się nimi z przyjaciółmi, a podczas nagrywania utworów automatycznie poprawnie je tagować, by w przyszłości znalezienie odpowiednich pozycji na dysku nie stanowiło kłopotu. Biorąc pod uwagę, że aplikacja współpracuje poprawnie tylko z systemem Windows 7 i nowszymi, jej interfejs nie jest szczególnie atrakcyjny wizualnie, jednak jego atutem jest czytelność.

Po uruchomieniu programu, aby uruchomić stację radiową, konieczne jest jej uprzednie wyszukiwanie. W tym celu wybieramy odpowiednią opcję w menu, a następnie gatunek, z którego rozgłośnie chcielibyśmy przejrzeć. Ponieważ aplikacja nie została wyposażona w przeglądarkę stacji, na tym etapie przekierowani zostaniemy na stronę internetową, z której możliwe jest pobranie pliku listy odtwarzania z wybranej dla nas stacji. Program obsługuje formaty wejściowe .asx, .m3u, .pls, .ram oraz .xspf – można więc skorzystać również z innych, niż proponowana witryn, a następnie uruchomić pobrany plik przy pomocy Radio Rippera. Czas startu wybranej rozgłośni może zależeć od wielu czynników, w praktyce jednak nie trwa dłużej niż kilka sekund; następnie połączenie jest stabilne i się nie tnie.

Samo nagrywanie sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku w dolnej części okna. O aktywnej rejestracji dźwięku informuje nas zielony kolor paska z informacjami. W ustawieniach programu dostępnych jest wiele opcji związanych z samym nagrywaniem (można je edytować tylko wówczas, kiedy w danej chwili nie tworzymy nowego nagrania).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Radio Ripper PortableRadio Ripper Portable 3.1
Wersja stabilna
0.42 MB | 2015-11-09
przejdź Wersja instalacyjna Radio Ripper

Ilość pobrań: 219 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Radio Ripper Portable