w
googluj
pl

Songr Portable 2.1


Songr Portable – przenośna wersja darmowego programu Songr, który pozwala na wyszukiwanie utworów muzycznych (pliki MP3) udostępnionych w różnych witrynach internetowych, a następnie na odtwarzanie tych nagrań w trybie online lub pobieranie ich na nośnik danych (także w trybie automatycznym). Wyszukiwanie jest możliwe według tytułu nagrania, wykonawcy czy albumu, jak również słów w tekście utworu. Ponadto program posiada moduł wyszukiwania i pobierania całych albumów (z dysków internetowych) oraz funkcje odpowiedzialne za pobieranie materiałów wideo i audio (poprzez konwersję) z serwisu YouTube. Dodatkowo Songr jest w stanie wyświetlać teksty utworów muzycznych, okładki albumów czy informacje o wykonawcy, a także wyszukiwać podobnych wykonawców i różne wersje tego samego utworu. Warto wspomnieć, że program wyposażono w funkcje pozwalające na zakup nagrań za pomocą popularnych witryn sprzedających muzykę.

Pasek wyszukiwania pozwala na skorzystanie z kilku trybów odnajdywania nagrań. W trybie klasycznym/trybie pojedynczych utworów program wyświetli odnalezione nagrania i pozwoli na ich odtworzenie czy pobranie. Z kolei tryb automatyczny odpowiada za wyszukiwanie i zautomatyzowane pobieranie nagrań (w wersji 1.x programu) lub za wyszukiwanie utworów danego wykonawcy (wersja 2.x). W trybie „Całe albumy” program wyszukuje płyty dostępne do pobrania z dysków internetowych. Songr wyświetla zestaw informacji o odnalezionych utworach – dostępne są szczegóły takie jak: nazwa i rozmiar pliku, czas trwania utworu, bitrate, trafność wyszukiwania oraz źródłowy serwis. Nagrania można odtwarzać bezpośrednio w programie lub w zewnętrznym playerze. Wersja 2.x oferuje funkcję wyszukiwania utworów w oparciu o gatunki muzyczne. Program posiada również moduł historii wyszukiwania.

Wspierane wyszukiwarki/serwisy, w których program wyszukuje muzykę: Audiodump.com, BeeMp3.com, DilanDau.com, 4shared.com, Goear.com, Hypster.com, Iask.com, JustHearIt.com (wideo z YouTube), Kohit.net, Mp3000.net, Mp3Realm.org, Mpeg-Search.com, Skreemr.com, Socbay.com, Soso.com, Wrzuta.pl.

Wersja Portable przechowuje ustawienia w swoim katalogu głównym, tak więc jest w pełni przenośna i może być używana np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego na różnych PC.

Interfejs graficzny Songr jest dość przyjemny dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują obsługę programu. W menu Pomoc zamieszczono listę skrótów klawiaturowych, zaś w witrynie producenta dostępny jest krótki dział FAQ (w języku angielskim).

Uwaga!
Z chwilą tworzenia opisu, w udostępnionej wersji Portable można swobodnie przełączać się pomiędzy wydaniem stabilnym a rozwojowym (Preview/Beta) programu. W tym celu wystarczy użyć opcji Rollback to Songr1/Switch to Songr2 (opcja w menu Plik). Wersja stabilna ma nieco mniej funkcji niż wydanie rozwojowe.
Spolszczenie w wersji Beta jest ustawiane automatycznie, z kolei w wersji stabilnej należy przejść do menu File, wybrać Settings, sekcję Language i w niej ustawić język polski oraz zrestartować program.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (15 głosów)

Strefa Download programu
Songr PortableSongr Portable 2.1
Wersja stabilna
6.83 MB | 2016-01-13
przejdź Wersja instalacyjna Songr

Ilość pobrań: 486 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Songr Portable