w
googluj

pmTrans 1.2 Beta 3


pmTrans to program wspomagający tworzenie transkrypcji z nagrań audio. Jest prostą aplikacją, którą wyposażono w najważniejsze funkcje, w tym możliwość spowalniania nagrań (np. z wywiadów, by dokładniej usłyszeć słowa rozmówców). Obsługiwane są tutaj pliki MP3 oraz WAV. W sporej części program obsługiwany być może przy pomocy skrótów klawiaturowych. Wygodne są przemyślane dodatki, takie jak automatyczne odtwarzanie nagrania z (domyślnie dwusekundowym) cofnięciem, względem momentu, kiedy je zapauzujemy, czy też automatyczne zapisywanie tworzonej pracy w zadanych odstępach czasowych.

Choć aplikacja jest stosunkowo prosta, oferuje wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać od narzędzia tego typu. Jest szybkie w działaniu i reagowaniu na polecenia użytkownika, dzięki czemu przy tworzeniu transkrypcji będziemy mogli skupić się tylko i wyłącznie na tworzeniu ich treści, nie zaś na przezwyciężaniu problemów, które mogłaby powodować skomplikowana obsługa programu. Tworzony tekst może być sformatowany jedną z kilku czcionek, jak również edytowany pod względem koloru.

Warte uwagi są ustawienia programu, które pozwalają w pełni spersonalizować skróty klawiszowe, jak również samodzielnie wprowadzić wartości związane z cofaniem odtwarzania czy częstotliwością autozapisu. Menu pomocy wbudowane w program automatycznie przekierowuje nas na stronę projektu (aplikacja rozwijana jest w ramach licencji z otwartym kodem), gdzie możemy przedyskutować problemy z innymi użytkownikami oraz poznać krótki spis znanych błędów, które mogą powodować problemy przy pracy z programem.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
pmTranspmTrans 1.2 Beta 3
Wersja rozwojowa
24.4 MB | 2015-01-30

Ilość pobrań: 181 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
pmTrans