w
googluj

VirCleaner 1.0


W dzisiejszej dobie Internetu posiadanie programu antywirusowego jest absolutnym minimum w kwestii ochrony komputera, to autorzy wirusów i tak zawsze będą o jeden krok do przodu. Na szczęście istnieje wiele programów pomocnych zabezpieczaniu systemu – jednym z nich jest VirCleaner.

Aplikacja ta jest o tyle ciekawa, że chcąc z niej korzystać nie trzeba rezygnować z dotychczas posiadanego oprogramowania antywirusowego. Działa ona niezależnie od niego, dzięki czemu nie występują pomiędzy nimi żadne konflikty. Co więcej, VirCleaner’a nie trzeba w ogóle instalować – wystarczy go pobrać, uruchomić i cieszyć się bezpieczniejszym systemem.

Kompaktowe okno programu podzielono na cztery zakładki, ponad którymi znajduje się niezmienny baner z przyciskiem umożliwiającym pobranie najnowszej wersji. Pod pierwszą kartą możemy włączyć szybkie skanowanie komputera lub wybrać konkretną lokalizację do skanowania. Po prawej stronie widnieje lista zbadanych elementów. Druga zakładka ma charakter czysto informacyjny – to właśnie tutaj pokazany jest m.in. pasek postępu skanowania, ilość przeanalizowanych, a także ilość zainfekowanych (o ile takowe zostaną wykryte) plików. Kolejna karta umożliwia ochronę komputera w czasie rzeczywistym – jeśli usługa ta jest włączona, to program cały czas skanuje system w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania. Pod ostatnią zakładką znajdziemy rezultaty skanowania – jeżeli VirCleaner nie natrafi na żadne problemy, to lista pozostanie pusta. Dalej obok kart znajduje się link do pobrania programu antywirusowego na pendrive’y tego samego producenta.

Jak zatem widać, VirCleaner nie posiada zbyt wielu opcji, ale za to cieszy oko prostym i przyjaznym interfejsem. Jest to lekka, skuteczna i niekolidująca z antywirusem aplikacja, która może stanowić dodatkową warstwę zabezpieczeń w systemie.

Wymagania!
Do poprawnego działania VirCleaner wymaga środowiska .NET Framework.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (6 głosów)

Strefa Download programu
VirCleanerVirCleaner 1.0
Wersja stabilna
3.09 MB | 2013-03-28

Ilość pobrań: 1142 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
VirCleaner