w
googluj

Metascan Client 3.0.3.20958


Metascan Client to rozwiązanie pełniące rolę skanera antywirusowego i anty-malware. Właściwie jest to klient rozbudowanej aplikacji Metascan, która do analizy zagrożeń wykorzystuje zbiór silników popularnych i uznanych antywirusów, stworzonych przez firmy takie jak: ESET, AVG, Microsoft, Bitdefender, Symantec, F-Secure, GFI, Kaspersky i McAfee.

Aplikacja nie potrzebuje instalacji, gdyż cały proces skanowania odbywa się za pośrednictwem chmury Metascan lub serwerów używających tego oprogramowania. Do działania klienta konieczne jest połączenie sieciowe. Funkcjonuje on bez wymogu instalacji jakichkolwiek komponentów środowiska Metascan na skanowanym komputerze.

Metascan Client analizuje działające procesy, załadowane biblioteki, pamięć, połączenia sieciowe, cały system, nośniki danych i wybrane pliki. Szybko tworzy hasze dla obecnych w systemie plików, zainstalowanych programów oraz modułów pamięci, po czym porównuje wyniki i przeprowadza rozpoznanie zagrożeń. Wszystko to jest obsługiwane zdalnie na serwerach wyposażonych w środowisko Metascan. Po zalogowaniu na taki serwer, aplikacja umożliwia aktualizację dostępnych w nim sygnatur oraz przeglądanie własnej historii skanowania.

Wersja demo oferuje jedynie opcję Fast Scan i ogranicza badanie do uruchomionych w systemie procesów – analiza przeprowadzana jest za pośrednictwem chmury i przebiega błyskawicznie. Pełny skan obsługuje już wersja Trial, dostępna po założeniu konta na stronie producenta.

Aplikacja nie zastępuje całkowicie programu antywirusowego, ponieważ nie posiada żadnego modułu ochrony w czasie rzeczywistym. Jednak samo regularne skanowanie znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa naszego systemu, dzięki zastosowaniu przez Metascan Client mechanizmów całego szeregu antywirusów. Można być także pewnym, że nim nawiążemy połączenia poprzez bramy SSL, VPN lub NAC, wszystkie działające procesy, pliki oraz inne wrażliwe punkty, zostały przebadane pod kątem zagrożeń.

Interfejs graficzny jest ładnie wykonany i ma bardzo prostą obsługę. Program docenią użytkownicy, którym zależy na większej ochronie przed wirusami, keyloggerami oraz innym malware. Wraz ze środowiskiem Metascan, stanowi on idealne rozwiązanie do profesjonalnego wykrywania zagrożeń.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, do działania konieczne jest jednak połączenie z siecią.
Wersja Trial wymaga rejestracji na stronie producenta.

Ograniczenia!
Wersja Demo oferuje tylko opcję Fast Scan, skanując same procesy.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Metascan ClientMetascan Client 3.0.3.20958
Wersja stabilna 32-bitowa
2.48 MB | 2013-10-30
Metascan Client 3.0.3.20958
Wersja stabilna 64-bitowa
3.22 MB | 2013-10-30

Ilość pobrań: 692 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Metascan Client