w
googluj

Display Locker 1.1


Display Locker to niewielki program, który pozwala na zablokowanie ekranu w systemie Windows. Program uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek operacji na ekranie (oprócz podania hasła znoszącego blokadę). Dzięki temu można np. odejść od komputera i zostawić wiele otwartych okien z różnymi aplikacjami, nie martwiąc się, że niepowołana osoba uzyska do nich dostęp.

Według twórców narzędzia, zablokowane zostają akcje wykonywane za pomocą klawiatury oraz myszki, a także możliwość kontrolowania systemu poprzez Menadżer zadań. Niestety, jest to prawdą tylko po części. Użytkownicy Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8 bez większych problemów mogą wywołać poprzez skrót klawiaturowy CTRL+ALT+DEL ekran prowadzący do Menadżera zadań, a także pozwalający na wylogowanie się, zamknięcie systemu itd. O ile po uruchomieniu w ten sposób Menadżera zadań nie będziemy mogli z niego skorzystać, jednak wystarczy wybrać np. opcję restartu systemu - w takiej sytuacji Windows wyświetla listę działających programów, które mają zostać zakończone oraz pozwala na skorzystanie z opcji anulującej ponowne uruchamianie. Przy zamykaniu systemu osłona Display Locker po prostu znika, tymczasem rezygnując z restartu odzyskujemy pełną kontrolę nad ekranem. Podobnie wygląda sprawa z naciśnięciem klawisza lub przycisku Power. Ten sposób być może zadziała także i w Windows XP, jeżeli podczas zamykania systemu wciąż będzie otwarty niezapisany dokument itp.

Program jest banalny w obsłudze - wpisujemy hasło, potwierdzamy je, blokada ekranu zostaje włączona, po czym możemy ją w dowolnej chwili usunąć, podając hasło wymyślone wcześniej. Z racji niepełnego zabezpieczenia blokady, aplikacja okaże się pomocna jedynie w wypadku, gdy niepowołane osoby, które spróbują uzyskać dostęp do ekranu, będą mało doświadczone w obsłudze komputera.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Display LockerDisplay Locker 1.1
Wersja stabilna
6.19 MB | 2013-11-28

Ilość pobrań: 518 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Display Locker