w
googluj

NetCut Defender 2.1.6


NetCut Defender to bardzo prosty program rozszerzający bezpieczeństwo naszego komputera w zakresie kontroli ataków internetowych, w wyniku których mogłyby zostać przechwycone pakiety w sieci lokalnej, a w efekcie ograniczone połączenie sieciowe. Działanie opiera się na wykrywaniu ataków sieciowych, które określane są jakie "ARP spoofing". Program dokładnie analizuje przesyłane dane, wychwytując te, które zostały celowo spreparowane tak, aby doprowadzić do rozstrojenia działania naszego połączenia.

Co istotne, po uruchomieniu aplikacji, program jest praktycznie bezobsługowy, przez co może stanowić ciekawą propozycję nie tylko dla zaawansowanych użytkowników komputera, ale również amatorów, którzy obawiają się wspomnianych ataków sieciowych, a jednocześnie nie czują się na siłach, by obsługiwać skomplikowany program, który temu zapobiega. Tutaj, po aktywowaniu ochrony, niezależnie dla każdego połączenia sieciowego, program zostaje zminimalizowany do systemowego zasobnika, a my możemy cieszyć się ochroną łącza. W przypadku wykrycia przerwy w dostawie Internetu, mamy możliwość wyświetlenia list atakujących, która rejestrowana jest przez program.

W przypadku narzędzia cały czas działającego w tle w systemie operacyjnym, ważny jest aspekt jego wymagań sprzętowych. Tutaj mamy do czynienia z programem "lekkim", którego działania nie powinniśmy zauważyć (w kontekście wydajności komputera i pozostałego oprogramowania). Warto dodać, iż producent udostępnia krótki poradnik korzystania z aplikacji, który może się przydać w przypadku kłopotów; jest on dostępny w trybie online.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
NetCut DefenderNetCut Defender 2.1.6
Wersja stabilna
2.7 MB | 2020-07-05

Ilość pobrań: 3307 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (2)
NetCut Defender
avatararrow
~Hex | 2016.01.02 16:59
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ja toolbara nie dostałem, a jak chcesz podgląd wszystkich urządzeń w sieci lokalnej i ich odłączanie i podlączanie

A od internetu
B od sieci lokalnej

to potrzebujesz zwykłego NetCut 2.14 (również na Androida jest, tam już jest 2 w 1 i NetCut i NetCut defender), tam Ci wszystkie urządzenia wyświetli (podobnie Wireless Network Watcher, ogólnie jest masa darmowego softu do diagnostyki sieci, NetCut wyróżnia się odłączaniem urządzeń)

natomiast NetCut Defender nie służy do odłączania, tylko do ochrony przed odłączaniem (plus podaje kto próbuje odłączyć) i dlatego działa tylko na urządzeniu na którym jest zainstalowany i dlatego wykrywa wszystkieg połączenia i adaptery sieciowe ale TYLKO tego właśnie komputera.
NetCut Defender 2.1.5
avatararrow
~??? | 2015.02.25 19:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
nie działa jak należy i dodatkowo tollbar się instaluje, nie widzi kilku urządzeń które fizycznie podłączone są do internetu. albo pic na wode albo ja nie potrafie tego programu obsługiwać
NetCut Defender 2.1.5