w
googluj

Phrozen RunPE Detector 1.0.5640 Build 65324


Phrozen RunPE Detector to niewielki program z zakresu bezpieczeństwa, pozwalający wykryć na komputerze procesy złośliwego oprogramowania, ukrywające się pod zadaniami o znanych dla systemu nagłówkach (w praktyce oznacza to odnajdywanie szkodliwych procesów, które zostały sprytnie ukryte z wykorzystaniem tytułowej „metodyki” RunPE). Aplikacja charakteryzuje się szybkim działaniem oraz przejrzystym interfejsem, dzięki czemu jej użytkowanie może być wygodne również dla amatorów i osób mniej orientujących się w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego.

Cała obsługa sprowadza się w zasadzie do jednego przycisku. Po uruchomieniu programu, automatycznie wyświetlana jest lista procesów, które aktualnie działają w systemie. Prezentowane są one w pierwszej zakładce, gdzie na liście znajdują się wszystkie wykryte zadania. Kolejna zakładka służy zawężeniu listy procesów tylko do tych, które zostaną uznane za podejrzane. Aby skłonić program do działania, należy wybrać przycisk startu znajdujący się - nietypowo - w górnej części interfejsu. Odpowiednie algorytmy przeskanują procesy uruchomione w systemie, wybierając z nich te, które mogą okazać się szkodliwym oprogramowaniem, które tylko ukrywa się pod znaną nazwą.

Naturalnie, o ile na naszym komputerze nie zostaną znalezione żadne niebezpieczeństwa w tym zakresie, lista pozostanie pusta, co dodatkowo zostanie zasygnalizowane zielonym tłem komunikatu w górnej części obszaru roboczego. Ten sam obszar zmienia kolory także w przypadku odnalezienia zagrożeń oraz podczas samej pracy, co pozwala szybciej zorientować się, na jakim etapie działania jest aplikacja.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Phrozen RunPE DetectorPhrozen RunPE Detector 1.0.5640 Build 65324
Wersja stabilna
2.5 MB | 2015-07-19

Ilość pobrań: 603 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Phrozen RunPE Detector