w
googluj

Reason Core Security 2.1.0.9


Reason Core Security to program dbający o bezpieczeństwo użytkownika przy komputerze, zapobiegając przede wszystkim instalacji i działaniu szkodliwego oraz reklamowego oprogramowania. Z założenia nakierowany jest na rozpoznawanie zagrożeń, z którymi niekoniecznie musi poradzić sobie program antywirusowy, toteż aplikację trudno potraktować jako alternatywę dla typowego programu zabezpieczającego, a raczej jego uzupełnienie.

Podczas działania, aplikacja wykorzystuje wiele algorytmów dbających o to, by na komputer użytkownika nie został pobrany niechciany program lub takowy doinstalowany przy okazji jakiejś instalacji, bez wiedzy i wyraźnego życzenia użytkownika. Aby zapewnić aktualną bazę takich zagrożeń oraz wyeliminować konieczność aktualizacji lokalnej bazy, część operacji sprawdzania zagrożeń odbywa się w chmurze obliczeniowej producenta, a nie bezpośrednio na komputerze użytkownika. Wymusza to co prawda stałe połączenie z Internetem do poprawnego działania, ale jednocześnie zapewnia teoretycznie szybsze otrzymywanie wyników sprawdzania aplikacji (w praktyce niestety zależnie od wydajności połączenia sieciowego).

Interfejs programu jest minimalistyczny, przez co zarówno prosty w obsłudze, jak i świetnie wpisujący się w obecny trend designu systemów operacyjnych. Ekran główny to duże podsumowanie odnośnie ostatniego skanowania komputera (które przy pierwszym uruchomieniu aplikacji wykonywane jest automatycznie; można z tego zrezygnować). W przypadku wykrycia jakichkolwiek zagrożeń, informowani jesteśmy o tym odpowiednim komunikatem (na bieżąco – jedynie w wersji płatnej), i proponowane jest odpowiednie rozwiązanie, nierzadko usunięcie danego elementu z komputera.

Uwaga!
Program instaluje się w 30-dniowej wersji testowej (trial), a po tym czasie przechodzi na licencję darmową.

Ograniczenia!
W momencie tworzenia niniejszego opisu, jedyną różnicą darmowej edycji względem pełnej (płatnej), jest brak ochrony w czasie rzeczywistym. Warto wziąć to pod uwagę przy ewentualnym zakupie licencji, która w chwili obecnej kosztuje w przeliczeniu ok. 60-100zł rocznie (cena waha się w zależności od liczby wykupionych jednocześnie lat licencji).

Wymagania!
Do działania niezbędne jest połączenie z Internetem; część operacji realizowanych jest w chmurze obliczeniowej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Reason Core SecurityReason Core Security 2.1.0.9
Wersja stabilna
7.43 MB | 2017-08-31

Ilość pobrań: 419 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Reason Core Security