w
googluj

Auslogics Anti-Malware 1.23.0.0


Auslogics Anti-Malware - program do skanowania komputera pod kątem szkodliwego oprogramowania (malware) w szerokim tego słowa znaczeniu. Analizowane są aktualnie działające aplikacje, ciasteczka i rozszerzenie przeglądarek, foldery tymczasowe, elementy autostartu oraz zaplanowane zadania na liście uruchamianych programów. Niestety w darmowej wersji programu nie będziemy mogli skorzystać z funkcji faktycznego usunięcia wykrytych zagrożeń, ale poznamy ich listę.

Interfejs programu został bardzo wygodnie stworzony, w dodatku jest atrakcyjny wizualnie. Wiele komunikatów połączonych jest z kolorystycznymi wyróżnieniami (czerwony, pomarańczowy, zielony), co intuicyjnie - i słusznie w tym przypadku - oznacza kolejno istotne zagrożenia lub błędy, ostrzeżenia i pozytywne informacje. Dzięki temu dużo łatwiej obsługuje się wszystkie zakładki, ponieważ już na pierwszy rzut oka, bez wczytywania się w szczegóły komunikatów, wiadomo, czy program funkcjonuje poprawnie. Aby przeskanować komputer pod kątem zagrożeń, konieczne będzie ręczne uruchomienie tego działania (w przeciwieństwie do aktualizacji bazy szkodliwych programów, która przy pierwszym uruchomieniu włączana jest automatycznie).

Dostępne są trzy tryby poszukiwań: szybkie, dokładne oraz własne, które różnią się zakresem, ale w efekcie również szybkością pracy. Szybkie skanowanie bierze pod uwagę jedynie najistotniejsze obszary systemu operacyjnego, dokładne - wszystkie wymienione we wstępie, natomiast własne pozwala samodzielnie wskazać odpowiednie foldery i pliki. Pod koniec skanowania, które trwa stosunkowo szybko w każdym z trybów, wyświetlana jest dokładna lista znalezionych zagrożeń. Ustawienia programu pozwalają głównie skorzystać z automatyzacji pod postacią terminarza wykonywania kolejnych skanów komputera.

Ograniczenia!
Darmowa, testowa wersja programu pozwala przeskanować komputer i wyszukać zagrożenia, jednak nie pozwala ich usunąć; do tego niezbędne jest wykupienie pełnej licencji.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Auslogics Anti-MalwareAuslogics Anti-Malware 1.23.0.0
Wersja stabilna
14.93 MB | 2023-10-09

Ilość pobrań: 501 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Auslogics Anti-Malware