w
googluj

HideBox 3.0


HideBox to zaskakująco prosty i skuteczny program do ukrywania folderów z widoku systemowego eksploratora. Rozwiązanie to może się okazać przydatne w sytuacji, kiedy współdzielimy komputer z innymi użytkownikami (na przykład dziećmi) i chcemy zapobiec sytuacji ewentualnego usunięcia przez nie zawartości wybranych katalogów, związanych na przykład z dokumentacją zawodową czy naukową. Działanie aplikacji jest natychmiastowe, a ponieważ cały proces został ukrócony do jak najmniejszej liczby kroków, obsługa nie będzie stanowić wyzwania nawet dla osób mnie zaawansowanych przy korzystaniu z komputera.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji konieczne jest utworzenie hasła, którym będziemy posługiwać się w przyszłości, przy edytowaniu widoczności folderów. To konieczne, aby programu nie mogły uruchomić wszystkie osoby. Po „zalogowaniu” się do aplikacji, naszym oczom ukazuje się dość minimalistyczny interfejs: możliwość znalezienie katalogu przy użyciu eksploratora oraz tabela, w której w przyszłości będą wyświetlane foldery usunięte z widoku w systemie. Wystarczy więc znaleźć interesujący nas katalog, a następnie dodać go do listy ukrywanych folderów. W tym momencie automatycznie znika on z widoczności w systemie (nie jesteśmy już w stanie odszukać go poprzez zwykły eksplorator, np. Moje Dokumenty). Co ciekawe, nie wymaga to nawet restartowania komputera czy samego procesu explorer.exe: wszystkie zmiany widoczne są od razu.

Wybrane foldery pozostają niewidoczne do momentu ich ponownego odblokowania opisywaną aplikacją. Konieczne więc będzie ponowne włączenie programu, podanie hasła oraz zaznaczenie katalogów i przywrócenie ich do widoku ogólnego za pomocą przycisku w dolnej części. Programowi należą się duże brawa za wspominaną już na wstępie nadzwyczajną prostotę obsługi i szybkość działania.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
HideBoxHideBox 3.0
Wersja stabilna
0.05 MB | 2015-10-17

Ilość pobrań: 257 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
HideBox