w
googluj

Bitdefender AntiCryptoWall 1.0.9.1


Bitdefender AntiCryptoWall (Anti-Ransomware) – niewielki program blokujący uruchamianie aplikacji chcących bez świadomości użytkownika zaszyfrować istotne pliki (ransomware). Jest bardzo prosty w obsłudze, jak i możliwościach – w zasadzie nie oferuje bardziej szczegółowej konfiguracji i po prostu ma działać w tle systemu operacyjnego, zabezpieczając użytkownika przed atakami tego typu.

Ransomware to ogólne określenie dotyczące wszelkiego szkodliwego oprogramowania, które szyfruje pliki na komputerze ofiary, w zamian żądając na przykład opłaty pieniężnej. Wśród konkretnych wirusów tego typu znajdują się takie narzędzia jak Dirty Decrypt, Cryptolocker, Powerlocker, Citroni, CryptolWall, TorrentLocker oraz CryptographicLocker. Wszystkie minimalnie różnią się specyfiką, ale ich działanie jest identyczne – ingerencja w kod plików komputera i zaszyfrowanie ich w skomplikowany sposób. Zadaniem opisywanej aplikacji jest blokowanie wszystkich uruchomień tego typu programów, które uprzednio nieumyślnie pobraliśmy na komputer i nie zostały z jakichś przyczyn wykryte przez oprogramowanie antywirusowe.

Propozycja Bitdefendera jest dobrym programem raczej dla osób mniej zaangażowanych od strony technicznej oraz technologicznej w działanie komputera. Aplikację uruchamiamy, działa ona w tle, domyślnie uruchamia się wraz ze startem systemu operacyjnego i od tego momentu jej funkcjonowanie w zasadzie nas nie interesuje. Podczas działania program zużywa umiarkowaną ilość zasobów, więc w praktyce może być polecony raczej wszystkim użytkownikom, nawet nieco starszego sprzętu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Bitdefender AntiCryptoWallBitdefender AntiCryptoWall 1.0.9.1
Wersja stabilna
4.42 MB | 2015-12-01

Ilość pobrań: 387 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Bitdefender AntiCryptoWall
avatararrow
andrzejjajko | 2016.01.21 21:26
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Prosty i robi to co trzeba. Więcej mi nie trzeba
Bitdefender AntiCryptoWall 1.0.9.1
avatararrow
Dareks67 | 2015.12.01 12:31
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
KIS 2016 - sygnalizuje zagrożenie i blokuje proces aplikacji.
Bitdefender AntiCryptoWall 1.0.9.1