w
googluj

Autorun Angel 1.0.55


Autorun Angel to skaner procesów, program z dziedziny bezpieczeństwa, który analizuje działające na naszym komputerze programy (wszystkie procesy) i sprawdza pod kątem ewentualnych zagrożeń. Nietypową i szczególną jego cechą jest wykorzystywanie w tym celu nie lokalnej bazy wirusów, a oprogramowania działającego w chmurze. Wszystkie podejrzane elementy wysyłane są do analizy serwerowi, a następie informacje zwrotne spływają z powrotem do aplikacji.

Takie rozwiązanie z jednej strony pozwoliło maksymalnie zmniejszyć rozmiar instalowanej aplikacji i uniknąć konieczności aktualizowania jej bazy, z drugiej jednak z tego powodu aplikacja nie może działać bez dostępu do Internetu, a jeśli nasze łącze nie jest wydajne (w tym przypadku głównie upload), w praktyce program będzie funkcjonować bardzo powoli. W przypadku łącza o przepustowości 1Mb/s (1024kbps) dla wysyłanych danych, wysłanie do chmury kilkuset danych o procesach do analizy może zająć w praktyce nawet kilkanaście minut. Ogólnie zamysł wykonywania skanowania w chmurze jest dobry, w tym przypadku jednak warto skorzystać z programu tylko wówczas, jeśli dysponujemy szybkim Internetem.

Jeśli chodzi o samą obsługę, jest ona bardzo prosta. Od użytkownika w zasadzie nie wymaga się wiele: po uruchomieniu aplikacji, automatycznie skanowana jest baza aktualnie uruchomionych procesów, z nich z kolei odrzucane są wszystkie znane i potwierdzone jako bezpieczne, by na koniec wyświetlić użytkownikowi listę procesów nieznanych, które można poddać analizie w chmurze (na życzenie). Ze wszystkich operacji generowany jest niewielki log w dolnej części okna, z którego można odczytać kilka szczegółów.

Wymagania!
Do pracy niezbędne jest połączenie z Internetem (wskazane jest szybkie łącze, głównie upload).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Autorun AngelAutorun Angel 1.0.55
Wersja stabilna
1.24 MB | 2020-09-27

Ilość pobrań: 319 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Autorun Angel