w
googluj
pl

Kaspersky Security Scan 16.0.0.1344


Kaspersky Security Scan to prosty w obsłudze skaner antywirusowy, który pozwala przeanalizować komputer pod kątem wirusów, ale także zainstalowanego oprogramowania antywirusowego, informując tym samym użytkownika o ilości ewentualnych zagrożeń, jakie zostały wykryte. Jest programem bardzo prostym w obsłudze, dzięki czemu stanowi interesującą propozycję dla wszystkich użytkowników komputera – również tych mniej zaawansowanych.

Aby skorzystać z aplikacji, wystarczy ją uruchomić, a następnie wystartować proces analizy. Przegląda on zainstalowane na komputerze aplikacji, porównując je z bazą znanych zagrożeń, co na bieżąco wyświetlane jest użytkownikowi. W wyniku przeprowadzanych porównań, na koniec otrzymujemy informację o ilości szkodliwych obiektów (aplikacji potencjalnie mogących być wirusami), ilości luk w bezpieczeństwie systemu (głównie, jeśli nie posiadamy żadnego oprogramowania antywirusowego) oraz innych zagrożeniach systemowych. Na tym w zasadzie kończą się możliwości programu: z poziomu menu głównego możemy jeszcze wyszukać rozwiązania na odnalezione na naszym komputerze problemy oraz przejrzeć statystki działania aplikacji.

W tak niewielkim programie cieszą fakt ustawienia, w których znalazła się możliwość zmiany kolorystyki interfejsu. Dostępne są tylko dwie propozycje, z których domyślna jest dość standardowa, z kolei ta druga – bardzo kontrastowa. To prawdopodobnie propozycja kierowana do użytkowników korzystających ze sprzętu przy mocno przyciemnionym ekranie (na przykład w nocy), ponieważ znacznie zwiększa to czytelność wyświetlanych informacji.

Uwaga!
Link instalatora prowadzi do kreatora instalacji producenta, który podczas pracy pobiera dodatkowe pliki (ok. 70MB).

Wymagania!
• W przypadku systemu Windows XP, konieczna może być instalacja dodatku Service Pack 3 (w zależności od edycji systemu).
• Do instalacji i działania potrzebne jest połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Kaspersky Security ScanKaspersky Security Scan 16.0.0.1344
Wersja stabilna
2.55 MB | 2017-10-07

Ilość pobrań: 490 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Kaspersky Security Scan