w
googluj

Shiela USB Shield 3.4.2 Beta


Shiela USB Shield to prosty program zapobiegający automatycznej instalacji szkodliwego oprogramowania z pamięci przenośnych USB (pendrive’ów, czytników kart pamięci, dysków przenośnych) na naszym komputerze. Funkcjonuje na podstawie blokowania piku autorun.inf oraz wszystkich z nim skojarzonych plików wykonywalnych. Program sam w sobie nie jest skanerem antywirusowym, ale jego ustawienia pozwalają wskazać ścieżkę preferowanej przez nas aplikacji, w której program sprawdzi bezpieczeństwo plików znajdujących się na pamięci przenośnej, zanim zyskamy do niej dostęp (wówczas już całkowicie bezpieczny).

Ponieważ sam etap działania programu jest w zasadzie automatyczny i nie wymaga żadnej ingerencji użytkownika, warto skupić się na preferencjach, w których można sprecyzować kilka interesujących szczegółów pracy aplikacji. Pierwszą istotną opcją jest możliwość włączenia autostartu dla całego programu. To bardzo dobre, w tym przypadku rozwiązanie, które domyślnie jest wyłączone (warto więc je aktywować). Dzięki temu podczas codziennej pracy z komputerem nie będziemy musieli pamiętać o ręcznym włączaniu programu przed podpięciem do komputera pendrive’a, ponieważ aplikacja zostanie automatycznie wystartowana podczas logowania użytkownika do systemu. Kolejnym ważnym parametrem jest maksymalny rozmiar pojedynczego skanowanego pliku: domyślnie wynosi on 10 MB i jest to maksymalna wartość.

Warto dodać, iż w ustawieniach możemy również sprecyzować ścieżkę zapisu pliku LOG, gdzie będą odnotowywane wszystkie działania z programu. Możliwe jest także ręczne wybranie akcji, która zostanie podjęta w przypadku wykrycia zagrożenia oraz stworzenie listy wyjątków.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Shiela USB ShieldShiela USB Shield 3.4.2 Beta
Wersja rozwojowa
0.32 MB | 2015-06-16

Ilość pobrań: 269 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Shiela USB Shield