w
googluj

Windows USB Blocker 2.1


Windows USB Blocker to bardzo prosty program do blokowania działania portów USB w komputerze. To szczególnie przydatna propozycja dla osób, które często udostępniają swój komputer innym użytkownikom, a obawiają się, iż będą oni instalować programy z zewnętrznych dysków przenośnych czy pendrive’ów, co niesie ze sobą ryzyko infekcji komputera. Co bardzo ważne, producent przemyślał aplikację na tyle, iż nie pozwala ona systemowi operacyjnemu na odczyt jedynie pamięci przenośnych; wykorzystanie programu nie ma żądnego wpływu na przykład na odbiorniki klawiatur czy myszy, drukarki i innego typu urządzenia niezwiązane z przechowywaniem danych, a również funkcjonujące na standardzie USB.

Opisywany program jest bardzo prosty w użyciu. Po uruchomieniu jego interfejs składa się tak naprawdę z jednego przycisku, który na początku służy do blokowania działania pamięci przenośnych na komputerze, a następnie do ponownego przywracania możliwości ich funkcjonowania. Choć zmiany stosowane w programie zapisywane są natychmiastowo, należy zwrócić uwagę, iż mają one zastosowanie do wszystkich nośników, które zostaną dopiero do komputera wpięte po skorzystaniu z aplikacji. W praktyce oznacza to, iż jeśli wepniemy do komputera pamięć przenośną, a następnie zablokujemy programem możliwość korzystania z pendrive’ów, to dalej będziemy mogli z niej korzystać (ale wszystkie kolejne wpięte pendrive’y nie zostaną już wykryte).

Analogicznie działa to w odwrotnym przypadku. Jeśli mamy aktywowany tryb blokady, wepniemy do komputera pamięć (nie zostanie ona wykryta), a następnie odblokujemy porty, i tak będziemy musieli ręcznie wypiąć i wpiąć ponownie pendrive’a, by został „zauważony” przez system.

Uwaga!
W pobieranej paczce, prócz instalatora, znajduje się także przenośna wersja (portable) programu, która nie wymaga instalacji w systemie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Windows USB BlockerWindows USB Blocker 2.1
Wersja stabilna
2.64 MB | 2015-04-10

Ilość pobrań: 451 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Windows USB Blocker