w
googluj

EICARgen 2.1


EICARgen to niewielki, konsolowy program, który celowo tworzy plik-wirus, aby sprawdzić skuteczność zainstalowanego na komputerze programu antywirusowego (głównie jego modułu skanowania w czasie rzeczywistym). Celem programu jest sprawdzenie szybkości reagowania (oraz skuteczności) naszego pakietu zabezpieczającego komputer. Aby skorzystać z narzędzia należy uruchomić je z poziomu systemowej konsoli (CMD), nie zaś dwukrotnym kliknięciem w ikonkę po rozpakowaniu pobieranego pliku archiwum.

Na początku należy upewnić się, iż program antywirusowy, który chcemy przetestować, rzeczywiście jest aktywny. Dopiero wtedy przystąpmy do celowego generowania wirusa. Zostaje on zapisany jako plik o wybranym (lub domyślnym rozszerzeniu), domyślnie w tej samej lokalizacji co aplikacja EICARgen. Możliwe jest dodatkowo ręczne podanie nazwy pliku, aby w razie potrzeby szybciej go znaleźć. Prawdopodobnie jednak, nasze oprogramowanie antywirusowe natychmiast rozpozna szkodliwy plik i postara się go usunąć. Warto zauważyć, iż niektóre aplikacje antywirusowe mogą uznawać za szkodliwy już sam program EICARgen. W tym przypadku należałoby celowo zignorować wyświetlane ostrzeżenie, ponieważ blokując program nigdy nie dotrzemy do jego funkcjonalności, którą jest wygenerowanie „bezpiecznego” pliku z wirusem (nie zapominajmy jednak, iż ostrzeżenie o malware w tym przypadku jest jak najbardziej poprawne i tylko dobrze świadczy o naszym antywirusie).

Opisywany program to nietypowa propozycja, która może zostać polecona przede wszystkim świadomym użytkownikom, którzy chcą poddać próbie algorytmy analizy w czasie rzeczywistym, które zaszyte są w ich pakietach zabezpieczających komputer.

Uwaga!
Używasz aplikacji na własne ryzyko. Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
EICARgenEICARgen 2.1
Wersja stabilna
0.06 MB | 2015-02-23

Ilość pobrań: 323 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EICARgen