w
googluj
pl

NTFS Drive Protection 1.5


NTFS Drive Protection to darmowe i przenośne narzędzie, którego zadaniem jest zabezpieczanie dostępu do pamięci przenośnej USB, sformatowanej – jak sama nazwa programu wskazuje - w formacie plików NTFS. Po użyciu programu, zawartość pendrive’a czy dysku przenośnego będzie chroniona zarówno przed wirusami, jak i przed niepowołanym dostępem – pliki wyświetlane będą z nieusuwalnym atrybutem „tylko do odczytu”.

Skonfigurowanie aplikacji NTFS Drive Protection to kwestia paru chwil. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór urządzenia, które ma być chronione. Można przy tym na żywo podejrzeć jego status, w tym pojemność oraz ilość wolnego miejsca, a także otworzyć jego zawartość lub sformatować urządzenie. Kolejnym krokiem jest opcjonalne utworzenie na pendrivie lub dysku przenośnym folderu pozbawionego zabezpieczeń, przydatnego wówczas, gdy pragniemy przechowywać na nim zarówno istotne, jak i mniej ważne dane. Pliki w tym folderze można zarówno wczytywać, jak i nadpisywać.

Gdy nośnik jest gotowy, jego ochronę rozpoczynamy przyciskiem „Start Protection”. Od tej pory złośliwe oprogramowanie nie ma dostępu do jego pliku autorun.ini, a zawarte na nim pliki są zabezpieczone przed nieautoryzowanymi modyfikacjami. Chcąc zmienić ustawienia bezpieczeństwa, należy ponownie podpiąć urządzenie do komputera i użyć przycisku „Stop Protection”. W programie nie zabrakło również miejsca na przycisk resetujący wszystkie ustawienia bezpieczeństwa.

Program NTFS Drive Protection to narzędzie przydatne i oferujące dość niestandardowe funkcje. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze możliwości zabezpieczania urządzenia hasłem, lecz również w obecnym kształcie program wydatnie zwiększy bezpieczeństwo naszych danych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
NTFS Drive ProtectionNTFS Drive Protection 1.5
Wersja stabilna
1.02 MB | 2017-03-12

Ilość pobrań: 684 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
NTFS Drive Protection