w
googluj

USB Raptor 0.14.77


USB Raptor to będący w początkowej fazie rozwoju program, pozwalający na blokowanie komputera w sytuacji, kiedy zostanie z niego odłączona konkretna pamięć przenośna interfejsu USB. Cechuje się ciekawą koncepcją interfejsu, który domyślnie jest wyjątkowo uproszczony i daje dostęp do zaledwie kilku funkcji, jednak po naciśnięciu przycisku aktywującego zaawansowane opcje, zyskujemy dostęp do wszystkich możliwości konfiguracyjnych programu, których jest całkiem sporo.

Ponieważ program działa stosunkowo stabilnie, a przede wszystkim szybko, pierwsze użycie nie powinno być czasochłonne. Wystarczy uruchomić program i w pierwszym wyświetlonym oknie uzupełnić hasło zabezpieczające, wybrać jedną z podłączonych pamięci USB, a następnie aktywować działanie automatu. Dostępne są również wspomniane zaawansowanie ustawienia, które pozwalają zarządzać między innymi opóźnieniami blokowania (przydatne rozwiązanie, które zapobiegnie blokowaniu komputera na wypadek wypięcia pendrive'a tylko na kilka sekund), opcjami notyfikacji czy konkretnymi parametrami związanymi z zabezpieczaniem komputera. Po aktywacji program sygnalizuje swoją pracę ikoną w systemowym zasobniku, z poziomu której możemy szybko włączyć lub wyłączyć działanie blokowania w programie.

Do działania USB Raptor wykorzystuje bezpieczne rozwiązanie bazujące na porównywaniu numerów seryjnych pamięci przenośnych, co wykorzystywane jest przy blokowaniu komputera, kiedy oddali się od niego użytkownik, odłączając pamięć przenośną. W programie istnieje możliwość ustawienia sposobu dostępu do komputera bez użycia wybranego pendrive'a (np. poprzez wpisanie odpowiedniego hasła).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
USB RaptorUSB Raptor 0.14.77
Wersja stabilna
11.4 MB | 2018-12-18

Ilość pobrań: 478 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
USB Raptor