w
googluj
pl

MCShield 3.0.5.28


MCShield to program chroniący nasz komputer przed różnego rodzaju wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem, które infekuje system rozpowszechniając się za pomocą pendrive’ów, dysków zewnętrznych, kart pamięci, tabletów, telefonów, aparatów, kamer i innych urządzeń podłączanych poprzez port USB. Aplikacja oferuje ochronę w czasie rzeczywistym - nośniki danych świeżo podłączone do interfejsu USB zostają automatycznie przeskanowane, w wypadku wykrycia zagrożenia złośliwy plik trafia do kwarantanny. MCShield korzysta zarówno z definicji już poznanych wirusów oraz programów typu malware, jak i z analizy heurystycznej, która rozpoznaje podejrzane, niebezpieczne zachowania plików znajdujących się na nośniku USB i tym samym zabezpiecza nasz system przed jeszcze nieodnotowanymi zagrożeniami. Chroniąc nasz komputer przed infekcją, aplikacja przeprowadza również skanowanie kluczowych folderów systemowych i specyficznych katalogów na dysku twardym. Warto dodać, że narzędzie posiada możliwość skanowania przy pomocy chmury MCS Cloud - funkcja ta wpływa na znaczne przyśpieszenie procesu wykrywania zagrożeń.

W programie można wybrać poziom ochrony, zdecydować o zastosowaniu głębokiej analizy opartej o definicje oraz rozszerzonej heurystyki, a także włączyć tryb paranoiczny, bardzo surowy pod względem przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Możliwe jest ustawienie kasowania plików podejrzanych o stwarzanie zagrożenia oraz skorzystanie z opcji natychmiastowego usuwania zainfekowanych plików, zamiast przenoszenia ich do kwarantanny. Użytkownicy potrzebujący zwiększonej kontroli nad wykrytymi zagrożeniami, mają do dyspozycji tryb interaktywny, który pozwala zdecydować o dalszym postępowaniu z niebezpiecznym lub podejrzanym plikiem. Dostępna jest tzw. biała lista - można do niej dodawać pliki, które chcemy wykluczyć ze skanowania (z niewiadomych powodów są to pliki umieszczone jedynie w lokacji Biblioteki i katalogach w niej zawartych). Program wyświetla odpowiednie powiadomienia (zarówno o braku infekcji, jak i jej istnieniu), generuje statystyki oraz zapisuje swoje wyniki w pliku dziennika. Część z tych funkcji można wyłączać lub włączać według własnych preferencji. W ustawieniach zdecydujemy także o korzystaniu z aktualizacji programu oraz definicji wirusów i ustalimy częstotliwość pobierania nowych sygnatur. Warto dodać, że automatycznie są tworzone kopie zapasowe wszystkich plików, które usuwa aplikacja, możliwe jest więc szybkie przywrócenie skasowanych przez nią danych. W programie dostępny jest również Tryb Gry, odpowiadający za brak wyświetlania powiadomień podczas grania w gry komputerowe. Tryb uruchomimy za pomocą ikonki MCShield, umieszczonej w zasobniku systemowym Windows.

Szata graficzna programu nie jest zbyt efektowna, jednak można się z tym pogodzić ze względu na oferowaną skuteczność ochrony. Obsługa MCShield nie powinna sprawiać trudności nawet mało zaawansowanym użytkownikom. W razie problemów można zapoznać się ze szczegółową dokumentacją (niestety, brak polskiej wersji językowej), dostępną do pobrania w witrynie twórców aplikacji.

Uwaga!
Program po instalacji oferuje anglojęzyczny interfejs. Język można łatwo zmienić na nasz rodzimy w ogólnych ustawieniach aplikacji - zakładka General, opcja Language, wybieramy język polski i klikamy przycisk Apply.

Wymagania!
Skanowanie z wykorzystaniem chmury (funkcja MCS Cloud) wymaga połączenia z internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
MCShieldMCShield 3.0.5.28
Wersja stabilna
2.72 MB | 2014-04-14

Ilość pobrań: 738 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
MCShield
avatararrow
tele02 | 2014.12.19 05:53
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo przydatny "anty-vir" działający w chmurze, do ochrony "kompa"
przed zagrożeniami z obcych i niepewnych źródeł z USB !.

pozdrawiam ...
MCShield 3.0.5.28